Niezwykły świat ulicznej sztuki

piątek 1 lipca 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 2 lipca 2022 - sobota 30 lipca 2022
Gdzie: Gliwice
Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy „Ulicznicy” powraca. W każdą sobotę lipca będziecie mogli zobaczyć spektakle dla dzieci i dorosłych czy też widowiska cyrkowe. Zerknijcie co przygotowano.

„Ulicznicy” zagoszczą w Gliwicach po raz 15. Przedstawienia, widowiska, pokazy – każdy znajdzie coś dla siebie. Na ulicach miasta będzie można zobaczyć najciekawszych artystów z Polski, Hiszpanii oraz Francji.

Soboty ze sztuką ulicy

Festiwal rozpocznie się 2 lipca w Parku Chopina przedstawieniem dla dzieci Teatru Delikates - „Przygody Wieśka i Cześka cz. II – Jak Czesiek i Wiesiek znaleźli apetyt” (godz. 16). Wieczorem dorośli wyruszą w podróż pełną kolorów, tańca i muzyki z Teatrem Migro - „Drom – ścieżkami Romów” (godz. 18). W kolejną sobotę – 9 lipca dzieciaki będą świetnie się bawić podczas spektaklu cyrkowego „Wielkie sprzątanie z Panem Pedrro i Sisi” (godz. 16), a dorośli zobaczą improwizowany spektakl wędrowny z Kataloni „Kamchàtka” (godz. 18, spektakl rozpocznie się na Rynku i ruszy w nieznane). W programie 16 lipca znalazł się spektakl dla dzieci Teatru Barnaby „O piecuchu najwspanialszym na świecie” (godz. 16) oraz Miraculous Theatre Company z Francji „Funerabilis” (godz. 17.30 i godz. 20). 23 lipca z „Ulicznikami” to „Opowieści z szafy” dla dzieci Marty Andrzejczyk (godz. 16) i widowisko cyrkowe „Emportats” (godz. 18) hiszpańskiego La Trocola Circ. Ostatnia sobota Festiwalu to „Ananas” Teatru Uszyty (godz. 16) i widowisko „Arcadia” Teatru Kto (godz. 21).

Spektakle zobaczycie w każdą sobotę lipca w Parku Chopina w Gliwicach (ul. Henryka Sienkiewicza). Wstęp wolny. Program dostępny jest na stronie Festiwalu.

Kategoria: Wydarzenia