Zdobądź pierwsze „prawo jazdy”

wtorek 5 lipca 2022
  • fot. Śląska Policja Chorzów
    fot. Śląska Policja Chorzów
Kiedy: 
  • sobota 9 lipca 2022
Gdzie: Chorzów
Dzieciaki, które chciałby posiadać kartę rowerową, mogą spróbować swoich sił w Parku Śląskim. Egzamin odbędzie się pod okiem policjantów. Aby go zdać trzeba zaliczyć pozytywnie test teoretyczny i praktyczny.

9 lipca teren przed budynkiem dyrekcji Parku Śląskiego zamieni się w plac manewrowy. Dzieci w pierwszej kolejności będą musiały zdać test teoretyczny złożony z 25 pytań. Zaliczenie go na poziomie 80 procent otwiera drogę do części praktycznej. Tu trzeba będzie wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze np. manewry skrętu, zatrzymania, jazda po ósemce, a wszystko pod bacznym okiem policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Zasady egzaminu na kartę rowerową

Aby przystąpić do egzaminu na kartę rowerową trzeba mieć ukończone 10 lat (w dniu egzaminu) i być uczniem szkoły podstawowej, który pozytywnie zrealizował cześć programu nauczania w postaci wychowania komunikacyjnego (w ramach lekcji techniki). Na egzamin dzieci przychodzą z opiekunem, własnym rowerem i kaskiem oraz wypełnionymi dokumentami. – Uczestnicy powinni zaopatrzyć się w „arkusz zaliczeń ucznia ubiegającego się o kartę rowerową” zgodnie z drukiem MEN - VI/28 oraz mieć przy sobie ważną legitymację szkolną. To pozwoli usprawnić przeprowadzanie egzaminu – informuje asp. Lucjan Pokorski z Wydziału Druchu Drogowego KMP w Chorzowie. „Arkusz zaliczeń” musi zawierać pieczęć szkoły.

Egzamin na kartę rowerową odbędzie się 9 lipca przed budynkiem dyrekcji Parku Śląskiego (al. Różana 2) w Chorzowie. Regulamin oraz kartę uczestnika znajdziecie na stronie Parku.

Kategoria: Wydarzenia