Zabawy z rysunkiem, projektowaniem i tkaniem

środa 6 lipca 2022
Kiedy: 
  • poniedziałek 18 lipca 2022 - czwartek 25 sierpnia 2022
„Lato ze sztuką” to bezpłatne warsztaty dla dzieci z Ukrainy i Polski. Uczestnicy nauczą się rysowania, poznają podstawy projektowania, różne techniki malowania, tkania nici i wiele innych.

Kreatywne warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 6-12 lat. To zajęcia z plastyki, rękodzieła rozwijające wyobraźnię artystyczną. W programie: nauka rysowania, podstawy projektowania i stylizowania przedmiotów, różne techniki malowania i aplikacji, tkania nici, drutu i koralików i inne. Zajęcia poprowadzą goście z Ukrainy: Nadia Czepiga - nauczycielka z Zaporoża oraz Iryna Nikiforowa - nauczycielka z Kijowa.

Warsztaty będą odbywać się od 18 lipca do 25 sierpnia (od poniedziałku do czwartku) w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej (ul. Niedurnego 69). Udział jest bezpłatny. Obowiązują zapisy- pod numerem tel. 32 248 62 40 (od poniedziałku do piątku w godz. 8-15), mail: promocja@mckrudasl.pl. Każde dziecko może zapisać się na jedno lub więcej zajęć w wybranym terminie. Dokładny plan warsztatów i informację w języku ukraińskim znajdziecie tutaj. Przychodząc na zajęcia, dziecko ma mieć ze sobą wypełnioną przez rodziców (opiekunów) kartę uczestnika.

Kategoria: Wydarzenia