Wielki Dzień Pszczół z Kicią Kocią

poniedziałek 11 lipca 2022
Kiedy: 
  • niedziela 7 sierpnia 2022
Gdzie: Zabrze
W pięknych okolicznościach przyrody odbędzie się święto pszczół. Wśród atrakcji: robótki na paluszkach, budowanie domków dla owadów, spotkanie z Kicią Kocią, edukacyjny spacer, kiermasz miodów.

Pszczoły swoje święto w Polsce obchodzą 8 sierpnia. W Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu będzie okazja do przyjrzenia się tym ciekawym owadom z bliska. Wielki Dzień Pszczoły to spotkania m.in. z autorką książki „O pszczole, która myślała, że to źle być pszczołą” - Pauliną Płatkowską (godz. 12) i uwielbianą przez najmłodszych Kicią Kocią (godz. 13). Dorosłym i dzieciom spodobają się warsztaty: zdobienia toreb ekologicznych, budowanie domków dla owadów, hop siup owada zrób, świeczki na kole, robótki na paluszkach czy też ogrody w malarstwie polskim. Co 30 minut będzie odbywał się spacer z edukatorką po Ogrodzie, podczas którego poznacie rośliny miododajne. Przez całe wydarzenie będzie czynna przychodnia pod wierzbami z ciekawymi lekturami dla małych i dużych. Na miejscu będzie można zakupić miód, naturalne kosmetyki oraz rękodzieło. Podczas finału imprezy (godz. 16) uczestnicy usłyszą „Pszczółkę Maję” w wykonaniu Orkiestry Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

Wielki Dzień Pszczoły obędzie się 7 sierpnia w godz. 10-17 w Miejskim Ogrodzie Botanicznym (ul. Piłsudskiego 60) w Zabrzu. Dokładny plan imprezy znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia