Artystyczna dżungla w mieście

wtorek 12 lipca 2022
  • fot. archiwum zdjęć FB Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Sielecki
    fot. archiwum zdjęć FB Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Sielecki
Kiedy: 
  • wtorek 5 lipca 2022 - wtorek 30 sierpnia 2022
Gdzie: Sosnowiec
Świat przyrody wokół nas nieustannie się zmienia. Jak opiekować się zwierzętami domowymi, dzikimi? Na te i inne pytania najmłodsi znajdą odpowiedź podczas warsztatów artystycznych w Zamku Sieleckim.

Bezpłatne warsztaty artystyczne „Dżungla w mieście” będą odbywać się w wakacyjne wtorki. Zajęcia to połączenie rozmów edukacyjnych z działaniami artystycznymi. Najmłodsi porozmawiają o tym, jak opiekować się zwierzętami np. czy karmić kaczki i łabędzie w parku. Dowiedzą się jak budować hotele dla owadów oraz przekonają się, że pszczoły są naszymi przyjaciółkami. Następnie stworzą prace artystyczne, instalacje, które będą przypominać innym, że to w ludzkich rękach jest ochrona najmniejszych mieszkańców naszej planety. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 8-13 lat.

Warsztaty będą odbywać się cyklicznie, w każdy wakacyjny wtorek w godz. 10-11.30 w Sosnowieckim Centrum Sztuki – Zamek Sielecki (ul. Zamkowa 2). Wstęp wolny. Obowiązują zapisy pod numerem tel. 2663842 lub rezerwacje@zameksielecki.pl. Informację znajdziecie tutaj.

Kategoria: Wydarzenia