Bajtle na rowerach i ekologiczny piknik

środa 13 lipca 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 23 lipca 2022
Gdzie: Mysłowice
Wydarzenie rozpoczną zawody: bieg dla dorosłych i rowery dla dzieci. Podczas pikniku najmłodsi będą bawić się z Teatrem Trip, skakać na dmuchańcach i wspinać się w parku linowym. Nie zabraknie dobrej muzyki.

EkoLoft Festiwal to ekologiczny piknik w Parku Słupna w Mysłowicach. Wydarzenie ma na celu promowanie działań ekologicznych poprzez zabawę i sport.

Rodzinny EkoDuathlon

W tym roku wydarzenie „Bajtel na kole” zmienia swoją formę i nazwę na EkoDuathlon. Rywalizacja odbywać się będzie w parach oraz w dwóch dyscyplinach. W pierwszej kolejności wystartują dorośli - opiekunowie dzieci. Do przebiegnięcia będą mieli 3 km (3 pętle) po wytyczonych trasach wokół Parku Słupna. Następnie najmłodsi na rowerach pokonają 1 km (1 pętla). Podczas konkurencji rowerowej obowiązują zasady ruchu drogowego (ruch prawostronny). Na całej trasie ruch drogowy zostanie zamknięty. Dozwolone są wszystkie typy rowerów za wyjątkiem elektryków. Kask jest obowiązkowy. Każda para, która ukończy Duathlon otrzyma pamiątkowe medale oraz koszulki. Zapisy w godz. 8 – 9.45. Obowiązuje zasada „kto pierwszy ten lepszy”. W zawodach może wziąć udział 100 zawodników, czyli 50 par.

Piknik z teatrem i zabawą

Druga część imprezy to ekopiknik. Na miejscu rozstawione będą stoiska różnych wystawców, gdzie będzie można zasięgnąć informacji dotyczących proekologicznych działań. Na scenie festiwalu Teatr Trip poprowadzi program animacyjny (godz. 15-17) na podstawie spektaklu „Niezwykła przygoda pieska Kropelki” będącego elementem kampanii edukacyjnej „Toaleta to nie śmietnik”. Najmłodsi będą również świetnie się bawić na dmuchańcach oraz w parku linowym. Nie zabraknie muzyki na żywo.

EkoLoft Festiwal odbędzie 23 lipca w Parku Słupna w Mysłowicach. Duathlon wystartuje o godz. 10. Piknik rozpocznie się o godz. 15, a zakończy o godz. 21. Udział jest bezpłatny. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na FB lub MOSiR Myslowice.

Kategoria: Wydarzenia