Wystawa lalek w Galerii Ateneum

poniedziałek 18 lipca 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • poniedziałek 18 lipca 2022 - piątek 19 sierpnia 2022
Gdzie: Katowice
Znani i lubiani bohaterowie przedstawień teatralnych, są teraz na wyciągnięcie ręki. Teatr „Ateneum” po raz kolejny udostępnia wystawę lalek. Możecie ją zobaczyć za darmo.

Tradycyjnie na przełomie lipca i sierpnia w Galerii Ateneum można oglądnąć wystawę lalek z 9 archiwalnych przedstawień Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum”. Widzowie przypomną sobie klimat poetyckich, autorskich inscenizacji Marcina Jarnuszkiewicza, zrealizowanych we współpracy z Joanną Braun („Daleka podróż Andersena”) i Katarzyną Proniewską–Mazurek („Serce”). Będzie „Krawiec Niteczka” i „Przypowieść o szczęściu” (scenografię do obu tytułów zaprojektowała słowacka artystka Eva Farkašova), „Szczurołap” i „Baśń o królewnie Wełence” (oba spektakle w oprawie plastycznej Litwinki, Julii Skuratovej), prace czeskich twórców – Tomáša Volkmera („Pinokio”) i Pavla Hubički („Śpiąca Królewna”) oraz „Ballady” (scenografia Janusza Pokrywki). Wystawa zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Wystawa będzie czynna codziennie z wyjątkiem sobót i niedziel od 18 lipca do 19 sierpnia, w godz. 10-15 w Galerii Ateneum w Katowicach (ul. 3 Maja 25). Wstęp bezpłatny. Informację o wystawie znajdziecie na stronie Teatru.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Aktywny wypoczynek, zwiedzanie, a może kreatywne zajęcia? Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych bezpłatnych zajęć, warsztatów, miejsc, które warto zobaczyć w naszym regionie.

Wakacje w mieście – najciekawsze propozycje