Rękodzieło i śląskie maszkety na odpuście u Babci Anny

wtorek 19 lipca 2022
  • fot. archiwum zdjęć FB Jarmark Na Nikiszu
    fot. archiwum zdjęć FB Jarmark Na Nikiszu
Kiedy: 
  • niedziela 31 lipca 2022
Gdzie: Katowice
Zbliża się letnia odsłona Jarmarku na Nikiszu. Znajdziecie tu stoiska ponad 115 rękodzielników i artystów z całej Polski, kuchnię regionalną, śląskie maszkety. Dzieciom spodoba się karuzela „keciok”.

Odpust u Babci Anny to wakacyjne wydanie Jarmarku na Nikiszu. W tym roku będzie gościć ponad 115 wystawców z całej Polski, oferujących oryginalne rękodzieło. Nie zabraknie regionalnej kuchni, tradycyjnych bud odpustowych ze śląskimi maszketami i koncertów. Najmłodsi będą mogli bawić się na popularnej karuzeli łańcuszkowej tzw. „kecioku”. Wśród nowości m.in. Loterii Babci Anny z atrakcyjnymi nagrodami.

Bezpłatny transport

Dla ułatwienia dotarcia na Odpust zaplanowano 2 bezpłatne specjalne linie autobusowe. Pierwsza będzie kursować z katowickiego dworca, przez ul. Sądową i Centrum Przesiadkowe na Zawodziu. Linia kończyć będzie swój bieg na przystanku Janów Zamkowa Skwer, skąd jest już tylko parę kroków na Odpust. Druga linia będzie łączyć duży parking przy Cmentarzu Komunalnym na ul. Murckowskiej z parkingiem przy ul. Gospodarczej. Dla samochodów będą specjalnie dedykowane parkingi. Całe osiedle Nikiszowiec, w tym ul. Nałkowskiej, objęte będzie zakazem wjazdu, który nie dotyczy mieszkańców osiedla za okazaniem wjazdówki. Zmianie ulegnie rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej i lokalizacja przystanków.

Wydarzenie odbędzie się 31 lipca w godz. 10-20 na Nikiszu w Katowicach. Udział w imprezie jest bezpłatny. Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia lub Jarmarku na Fb.

Kategoria: Wydarzenia