Z przyrodą za pan brat

piątek 22 lipca 2022
  • fot. archiwum zdjęć FB Pałac w Miechowicach
    fot. archiwum zdjęć FB Pałac w Miechowicach
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 13 sierpnia 2022
  • sobota 20 sierpnia 2022
Gdzie: Bytom
„Za daleko, bo blisko” - to cykl wakacyjnych warsztatów przyrodniczych. W ramach rodzinnej wycieczki poznacie otaczające nas środowisko. Dzieci nauczą się rozpoznawać rośliny oraz wodne zwierzaki.

Często myśląc o ciekawej wycieczce, nie bierzemy pod uwagę tego co oferuje nam najbliższa okolica. Stąd nazwa cyklu warsztatów „Za daleko, bo blisko”. Podczas rodzinnych wycieczek uczestnicy odwiedzą okolice Pałacu w Miechowicach. Dzieciaki zaopatrzone w specjalistyczny sprzęt - podbieraki, siatki do odławiania owadów i specjalne pojemniki, pod okiem przyrodników, znajdą, złapią i przyjrzą się owadom, poznają ich obyczaje i oczywiście zwrócą im wolność. 13 sierpnia odbędzie się warsztat botaniczny w Miechowickiej Ostoi Leśnej. Dzieci, pod kierunkiem prowadzących, nauczą się rozpoznawać rośliny. A 20 sierpnia na spacer uczestnicy wybiorą się z hydrobiologiem. Dzieci nauczą się odławiać drobne zwierzęta zamieszkujące jezioro.

Warsztaty odbędą się 13 sierpnia i 20 sierpnia o godz. 11 w dzielnicy Miechowice w Bytomiu. Wycieczka będzie trwała około 2 godzin. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują zgłoszenia wyłącznie drogą mailową, na adares: palacwmiechowicach@becek.pl. Informację o warsztatach znajdziecie na stronie Pałacu.

Pałac w Miechowicach znajduje się przy ul. Dzierżonia 30 w Bytomiu.

Kategoria: Wydarzenia