Majsterkowanie, eksperymenty i pszczoły z BeCeKobusem

poniedziałek 25 lipca 2022
  • fot. archiwum zdjęć na Fb BECEKu
    fot. archiwum zdjęć na Fb BECEKu
Kiedy: 
  • poniedziałek 15 sierpnia 2022 - piątek 26 sierpnia 2022
Gdzie: Bytom
W tym roku BeCeKobus będzie eko. Dzieciaki wezmą udział w recyclingowych warsztatach tkania, zero waste, ponownie wykorzystają butelki PET, poznają życie pszczół, samodzielnie wykonają szereg eksperymentów i nauczą się majsterkowania.

Jak co roku, w sierpniu  na ulice Bytomia wyjedzie BeCeKobus. Odwiedzi różne dzielnice, aby dzieciakom, które nie wyjechały na wakacje zaoferować dobrą zabawę, możliwość rozwinięcia zdolności i rozbudzenia wyobraźni.

Tkanie, recykling i pszczoły

Ze „Splotobusik” (godz. 10-13) dzieci nauczą się tkania na ramkach i stworzą ozdobną tkaninę. Czas warsztatów to okazja do rozmów o historii, zwyczajach i ekologii. „Recyklobusik” (godz. 10-13) podpowie, jak ponownie wykorzystać butelki PET. Uczestnicy wykonają ze starych butelek: doniczki w różnych kształtach, karmniki dla ptaków, pojemniki na długopisy. W ramach warsztatów „Pszczołobusik” (godz. 14-17) dzieci poznają życie pszczół, zobaczą ul ze szklaną ścianą, zbudują dom dla zapylaczy oraz zrobią świece z pszczelego wosku. Warsztaty będą odbywać się w dniach 15-19 sierpnia.

Eskperymenty, sztuka i ekowarsztaty

„Naukobusik” (godz. 10-11) przywiezie dzieciom warsztaty popularnonaukowe. W czasie 60 minut dobrej zabawy uczestnicy samodzielnie wykonają szereg eksperymentów i doświadczeń pod okiem prowadzącego. Zobaczą,  jak spalają się węglowodory i jakie niesie to konsekwencje dla środowiska i wyprodukują własne „chmurki”. Z „Artbusikiem”  (godz. 10-13) poznają upcykling oraz wykorzystywanie go do własnych korzyści, jak i otaczającej nas przyrody. „Ekobusik” (14-17) z kolei zaprosi na ekowarsztaty, na których powstaną domki dla owadów z doniczek, puszek itp., bomby kwietne - z ziemi i nasionek. Dzieci będą malować ekologiczne torby bawełniane farbami i flamastrami oraz stworzą mydełka z bazy glicerynowej. Warsztaty będą odbywać się w dniach 22-26 sierpnia.

Zajęcia będą odbywać się zarówno w plenerze, jak i stacjonarnie m.in. w BECEKu. Dokładny rozkład BeCeKobusu znajdziecie tutaj.

Koszt pojedynczych warsztatów to 5 zł. Bilety można zakupić online.

Kategoria: Wydarzenia