Lepienie Stworków do Galerii Potworków

poniedziałek 1 sierpnia 2022
Kiedy: 
  • czwartek 4 sierpnia 2022 - piątek 5 sierpnia 2022
Gdzie: Sosnowiec
To tytuł warsztatów, podczas których dzieci, w lepionych z gliny figurkach, zamkną swoje lęki i strachy. Gotowe prace będą mogły zabrać ze sobą lub symbolicznie roztrzaskać je o chodnik dając upust złym emocjom.

Te dwudniowe arteterapeutyczne warsztaty rzeźbienia w glinie odbędą się w Zagłębiowskiej Mediatece. Organizatorem wydarzenia jest Miejska Biblioteka Publicznąaw Sosnowcu we współpracy z Zespołem Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej.

Glina przyjmie wszystko

Dzieci otrzymają do dyspozycji materiały, wygodne miejsce pracy oraz pedagogiczne wsparcie instruktorów, a ich zadaniem będzie uzewnętrznienie swoich lęków i strachów w formie glinianych figurek, przedstawiających stworki i potworki nie pozwalające w nocy spać. Podczas pierwszych zajęć dzieci będą musiały wymyślić i wyrzeźbić swoje potworki, a podczas drugich pomalować wyschnięte prace. Gotowe prace zostaną sfotografowane. Finał warsztatów będzie zależny od decyzji dzieci – będą one mogły zabrać figurki ze sobą do domu, po to, by rzeźba przypominała im o tym, że z każdym strachem można sobie jakoś poradzić; lub symbolicznie roztrzaskać je o chodnik, żegnając tym samym lęki i pozbywając się ich z natrętnych myśli.

Warsztaty odbędą się 4 i 5 sierpnia o godz. 11 w Ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki, przy ul. Kościelnej 11. Liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona. Aby się na nie zapisać należy wypełnić kartę zgłoszeniową (tutaj) i przesłać ją na adres promocja@biblioteka.sosnowiec.pl lub dostarczyć osobiście do Działu Instruktażu i Promocji w Zagłębiowskiej Mediatece (ul. Kościelna 11, poziom II). Więcej informacji znajdziecie na stronie MBP w Sosnowcu.

Kategoria: Wydarzenia