Noc perseidów

czwartek 4 sierpnia 2022
Kiedy: 
  • piątek 12 sierpnia 2022
Gdzie: Mikołów
Perseidy to jeden z najbardziej regularnych rojów meteorów, którego orbita przecina się każdego roku z ziemską w okresie 17 lipca-24 sierpnia. Maksimum roju obserwuje się 12 sierpnia i to wtedy warto przyjść do Śląskiego Ogrodu Botanicznego.

W magiczną podróż wśród gwiazd zabierze Was Damian Jabłeka, wicedyrektor Planetarium - Śląskiego Parku Nauki, autor fanpage'u "Dotknij nieba!". Uczestnicy spotkania będą mogli obejrzeć taniec meteorów i dowiedzieć się czegoś więcej o zjawiskach zachądzących w tym dniu na niebie.

Spotkanie odbędzie się 12 sierpnia o godz. 21 w Ogrodzie Żółtym Śląskiego Ogrodu Botanicznego, przy ul. Sosnowej 5 w Mikołowie.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Fot. Agnieszka Mróz/SilesiaDzieci.pl

Rozpoczynacie swoją górską przygodę, a może szukacie pomysłu na wycieczkę? Gdzie najlepiej zabrać malucha, a gdzie starszaka? Najbliżej Śląska i Zagłębia znajdziecie Beskidy. Przygotowaliśmy zestawienie kilku najciekawszych, naszym zdaniem, sprawdzonych tras.  

Beskidzkie trasy z małym dzieckiem

Jak sobie radzić z upałem w mieście? Można wybrać się na basen. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych kąpielisk plenerowych w regionie. Zerknijcie.

Gdzie na basen w województwie śląskim?