Kosmiczna przygoda z robotami i sycylijskimi niedźwiedziami

poniedziałek 8 sierpnia 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • niedziela 14 sierpnia 2022
Gdzie: Katowice
Rodzinny seans ze „Słynnym najazdem niedźwiedzi na Sycylię” zostanie połączony z warsztatami. Podczas zajęć Pan Bystrzak zabierze dzieci w ekscytującą podróż, pełną ciekawych eksperymentów.

W ramach cyklu „Rodzina w kinie” w kinie Kosmos będzie można zobaczyć animowaną baśń o potędze miłości, władzy i poszukiwaniu tożsamości. Film został zrealizowany na podstawie książki Dino Buzzatiego. Historię opowiada stary niedźwiedź, którego wędrowcy spotykają w jaskini. To opowieść o zaginięciu królewskiego syna. Targany tęsknotą władca sycylijskich niedźwiedzi wyrusza wraz z poddanymi do krainy człowieka. Jego dobre intencje są jednak mylnie odebrane przez ludzi, którzy kierowani żądzą władzy i chciwości atakują przybyszów.

Kodowanie robotów i eksperymenty

Po seansie dzieci mogą wziąć udział w ciekawych warsztatach. W trakcie podróży w kosmos, najmłodsi zmierzą się z przeróżnymi zadaniami, łamigłówkami i eksperymentami. Nauczą się m.in. jak kodować robota Photona przy użyciu aplikacji, a następnie wykorzystać go do tego, by z sukcesem ukończyć międzyplanetarne misje. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat. Czas zajęć to 45 min. Obowiązują zapisy, które przyjmowane są do 13 sierpnia do godz. 21 pod adresem: kasa@kosmos.katowice.pl. W treści maila należy podać imiona i nazwiska opiekuna i dziecka oraz nazwę i termin wydarzenia.

Film „Słyny najazd niedźwiedzi na Sycylię” będzie można zobaczyć 14 sierpnia o godz. 16 w kinie Kosmos w Katowicach (ul. Sokolska 66). Bilety w cenie 16 zł można zakupić online. Film przeznaczony dla widzów od lat 7.

Kategoria: Wydarzenia