Weź psa ze schroniska na spacer

czwartek 11 sierpnia 2022
Kiedy: 
  • niedziela 14 sierpnia 2022
Gdzie: Katowice
W najbliższy weekend możecie pomóc zwierzakom ze schroniska w Katowicach. To kolejna odsłona akcji „Daj pieskom pobiegać, a kotkom pomruczeć”. Dzięki Wam czworonogi choć na chwilę poczują się szczęśliwe.

Zabierając psa ze schroniska na spacer lub dotrzymując towarzystwa kotom możemy w prosty sposób im pomóc. Zwierzęta zażyją trochę ruchu, uczą się chodzić na smyczy i mają zapewniony kontakt z człowiekiem. To już kolejna akcja katowickiego schroniska „Daj pieskom pobiegać i kotkom pomruczeć”.

Zasady spaceru

Wystarczy przyjść i wypełnić formularz (można to zrobić wcześniej, formularz można pobrać tutaj). Jeden pies wydawany jest na grupę, rodzinę, parę. Należy mieć ze sobą dowód osobisty, osoby niepełnoletnie muszą być pod opieką dorosłego. Pieski wychodzące z boksu są często rozemocjonowane i mogą po nas skakać, dlatego warto mieć na sobie ubrania, które mogą się pobrudzić. Mile widziane są smakołyki dla czworonogów. Na spacery z psami nie ma zapisów. Osoby, które preferują kocich kompanów mogą dotrzymać im towarzystwa. Na odwiedziny u kotków trzeba się zapisać pod numerem tel. 573472258. Podczas akcji na miejscu będą obecni wolontariusze, którzy z chęcią pomogą i odpowiedzą na wszystkie pytania.

Pomoc bezdomnym zwierzętom

Jak podkreślają organizatorzy osoba biorąca udział w akcji „musi pamiętać, że bierze pod opiekę psa po przejściach lub z nieznaną nam historią. Może on różnie reagować na nowe sytuacje, które go spotykają. Koty również mogą pokazać pazurki lub przestraszyć się nowych osób, miejcie na uwadze ich komfort i głaskajcie tylko te kotki, które głaskać można. Z naszej strony zrobimy wszystko, żeby do niczego złego nie doszło, jednak prosimy o rozwagę w kontaktach z naszymi podopiecznymi”. Przy okazji akcji można wspomóc schronisko w zbiórce karmy, środków czystości, misek, legowisk, koców, ręczników, transporterów itp.

Akcja „Daj pieskom pobiegać i kotkom pomruczeć” odbędzie się 14 sierpnia w godz. 10-14 (psy wydawane są do godz. 13) w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach (ul. Milowicka 1b). Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia