Warsztaty z Justyną Bednarek

środa 17 sierpnia 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
  • fot. mat. prasowe UM Katowice
    fot. mat. prasowe UM Katowice
Kiedy: 
  • sobota 27 sierpnia 2022
Gdzie: Katowice
Skąd pochodzą nasze ubrania? W jakich warunkach powstają? O tym dzieciaki porozmawiają z autorką „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” - Justyną Bednarek.

Kato Urban Corner to przede wszystkim wystawa, miejsce spotkań i przestrzeń, w której realizowane są ciekawe warsztaty. Tu odwiedzający poznają 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju, zagrają w ciekawe gry i będą dobrze się bawić. Przestrzeń będzie otwarta do końca września.

Zajęcia dla dzieci

Już 27 sierpnia dzieci (w wieku 6-14 lat) będą mogły wziąć udział w zajęciach z Justyną Bednarek. Spotkanie odbędzie się wokół książki „Ty też możesz uratować świat. Ekoopowieści z Pietruszkowej Woli” wydanej przez ING Bank Śląski i Fundację ING Dzieciom. Najmłodsi zastanowią się skąd pochodzą ubrania, jaką drogą trafiają do sklepów, a także w jakich warunkach powstają. Poruszony zostanie temat fast fashion. Uczestnicy nauczą się samodzielnie sprawdzać pochodzenie swoich ubrań i dowiedzą się dlaczego powinniśmy ograniczać zachcianki zakupowe, a to wszystko w atmosferze warsztatu i dobrej zabawy.

Warsztaty odbędą się 27 sierpnia o godz. 15 w Kato Urban Corner. Obowiązują zapisy online. Organizatorzy proszą o przyniesienie dwóch, trzech ulubionych ubrań z metkami.

Kato Urban Corner znajdziecie na skrzyżowaniu ul. Pocztowej i Młyńskiej w Katowicach. Miejsce jest czynne od środy do piątku w godz. 14-19 oraz w soboty i niedziele w godz. 11-16. Wstęp jest bezpłatny.

Kategoria: Wydarzenia