Rodzinne zwiedzanie Katowic i kino na deser

środa 17 sierpnia 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • niedziela 21 sierpnia 2022
Gdzie: Katowice
W czasie wycieczki poznacie fascynujące historie o architekturze, dawnych mieszkańcach stolicy Górnego Śląska. Po zwiedzaniu czeka na Was relaks w kinie z filmem animowanym „Jakub, Mimmi i gadające psy”.

W ramach cyklu „Rodzina w kinie” mali i duzi uczestnicy wyruszą zwiedzać Katowice. Dowiedzą się jakie opowieści skrywa katowicka architektura, jak wyglądało kiedyś miasto czy też gdzie można znaleźć ślady przeszłości. Na spacer zaprasza Tomasz Kiełkowski, przewodnik po Śląsku, fotograf architektury, współautor przewodnika po międzywojennej architekturze „Styl gotycki wyklucza się” oraz pomysłodawca książki dla dzieci „Drapacz chmur i inne wynalazki”. Po wycieczce w Kinie Kosmos na dużym ekranie uczestnicy zobaczą animację „Jakub, Mimmi i gadające psy”.

Spacer odbędzie się 21 sierpnia. Zbiórka na rynku w Katowicach, pod Centrum Informacji Turystycznej o godz. 14. Liczba miejsc na zwiedzanie miasta ograniczona. Zapisy przyjmowane są do 20 sierpnia do godz. 21 pod adresem: kasa@kosmos.katowice.pl. W treści maila należy podać imiona i nazwiska opiekuna i dziecka oraz nazwę i termin wydarzenia („Jak zmienia się miasto. Rodzinne zwiedzanie Katowic”). Seans odbędzie się o godz. 16 w Kinie Kosmos (ul. Sokolska 66). Bilety w cenie 16 zł można zakupić online. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb

Kategoria: Wydarzenia