Zawodzie świętuje

czwartek 18 sierpnia 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • piątek 2 września 2022 - sobota 3 września 2022
Gdzie: Katowice
Wieczór z operetką, spektakl Teatru Gry i Ludzie, warsztaty lalkarskie, muzyka, szycie ekozabawek – tak zapowiada się Święto Dzielnicy Zawodzie w Katowicach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Impreza dla miłośników dzielnicy Zawodzie - Wrześniówka oraz wszystkich fanów muzyki i dobrej zabawy. Już 2 września (piątek, godz. 17) w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury dział Zawodzie odbędzie się wieczór z operetką. Artyści zagrają najsłynniejsze arie. Sobota to moc atrakcji dla dzieci i dorosłych. W ogrodzie MDK najmłodsi zobaczą „Opowieści Wagantów” Teatru Gry i Ludzie (godz. 15). Po spektaklu około godz. 15.40 odbędą się warsztaty lalkarskie prowadzone przez aktorów. Dzieci przygotują pacynki oraz zmierzą się z krótkim kursem ich animacji. Dodatkowo zabawę urozmaicą szczudlarze i kolorowe bańki mydlane. Na scenie zagrają również mistrz akordeonu – Stanisław Wodnicki, ŚLZŚ „Zawodzianki” oraz zespół Blues Junkers (godz. 17). Dodatkowo w godz. 15 – 18 będzie można uszyć ekozabawki.

Święto Dzielnicy Zawodzie w Katowicach odbędzie się 2 i 3 września. Wstęp wolny. Na wieczór z operetką obowiązują zapisy pod numerem tel. 32 255 32 44 (w godz. 8-16). W sobotę impreza w ogrodzie MDK (ul. Karola Marcinkowskiego 13a) w godz. 15 -19. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Kategoria: Wydarzenia