Zabawa, relaks i miliony pomysłów na Industriadzie

wtorek 23 sierpnia 2022
  • fot. archiwum zdjęć FB Szlak Zabytków Techniki
    fot. archiwum zdjęć FB Szlak Zabytków Techniki
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 3 września 2022
„Po szychcie. Czas na fajrant!” to motyw przewodni tegorocznego święta Szlaku Zabytków Techniki. 41 obiektów, 25 miejscowości, 350 wydarzeń dla dzieci i dorosłych – na pewno znajdziecie coś dla siebie.

To już 13. edycja Industriady. Jak co roku przygotowano mnóstwo atrakcji. Muzyka na żywo, zwiedzanie, warsztaty i wiele innych. Do tego porządna dawka wiedzy i dobra zabawa. Tym razem, industrialne serce Śląska zabije wolniej, spokojniej, jak na czas wolny przystało. Uczestnicy wyruszą w podróż, do świata tradycji środowisk robotniczych, do czasów kiedy celebracja czasu wolnego stała się prawdziwym majstersztykiem.

Wydarzenia dla rodzin z dziećmi

W programie Industriady każdy znajdzie coś dla siebie. Dla rodzin z dziećmi przygotowano m.in.: „Na placu” czyli zwiedzanie z przewodnikiem Podziemnego Królestwa Maszyn, „Strefę Bajtla” - gry i zabawy na świeżym powietrzu w Walcowni, przejazdy drezyną ręczną po terenie Stacji Bytom Karb Wąskotorowy, warsztaty „Makramowa rybka” w Sztolni Czarnego Pstrąga, roślinne warsztaty instrumentalne w Muzeum Hutnictwa. Jest w czym wybierać. Pełen program znajdziecie tutaj.

Zwiedzaj, baw się i podróżuj za darmo

Industriada odbędzie się 3 września w 41 obiektach województwa śląskiego. Pełną listę obiektów i atrakcji znajdziecie na stronie Industriady. Większość wydarzeń jest bezpłatna, niewielka część jest płatna, a część dostępna po wcześniejszej rezerwacji miejsca. Podczas festiwalu będzie można skorzystać z bezpłatnego transportu publicznego. 

Kategoria: Wydarzenia