Koncerty, jarmark i szybowce w mieście Reksia

wtorek 23 sierpnia 2022
  • fot. mat. prasowe UM Bielsko-Biała
    fot. mat. prasowe UM Bielsko-Biała
Kiedy: 
  • piątek 26 sierpnia 2022 - niedziela 4 września 2022
Dni Bielska-Białej to moc atrakcji. Będzie można bawić się na koncertach m.in. Organka, Całej Góry Barwinków, zwiedzić Banialukę, wziąć udział w bajkowych warsztatach czy też zajrzeć do hangarów szybowców.

Świętowanie potrwa aż dwa weekendy. Dni Bielska-Białej rozpoczną się 26 sierpnia Bajkową Paradą Przedszkolaków. Tego samego dnia na scenie pod ratuszem zagra Organek z gościnnym udziałem Iwony Loranc. W sobotę w Parku Słowackiego będzie można poznać tajniki rzemiosła, cechy rzemieślnicze i zobaczyć rekonstrukcje historyczne, a w niedzielę zwiedzić Teatr Lalek Banialuka.

Drugi weekend zabawy

2-4 września będzie i poświęcony ulicy 11 Listopada. W programie m.in. jarmark na placu Wolności i bookcrossing przed Dzielnicową Biblioteką Publiczną, spotkanie autorskie dla dzieci Pan Poeta Show i warsztaty BardzoBajkowe Miasto na placu koło Reksia. 3 i 4 września to również dni otwarte Areoklub Bielsko-Biała. Na lotnisku będą odbywać się loty widokowe szybowcem za wyciągarką, motoszybowcem, skoki spadochronowe w tandemie oraz loty balonem na uwięzi. 3 września wieczorem o dobrą zabawę na Rynku zadba Cała Góra Barwinków. Finał Dni Bielska-Białej obędzie się 4 września u zbiegu ulic 11 Listopada i Wyzwolenia, gdzie zaplanowano koncert performatywny inspirowany miastem w wykonaniu bielskich artystów.

Dni Bielska-Białej potrwają od 26 sierpnia do 4 września. Dokładny program znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb lub stronie miasta.

Kategoria: Wydarzenia