Pieczenie chleba, muzyka i regionalne potrawy

czwartek 25 sierpnia 2022
  • fot. archiwum zdjęć FB Powiat Bielski
    fot. archiwum zdjęć FB Powiat Bielski
Kiedy: 
  • sobota 27 sierpnia 2022 - niedziela 28 sierpnia 2022
Beskidzki Jarmark Rzemiosła, okazja do spróbowania za darmo prawie 200 regionalnych potraw i koncerty – tak zapowiada się Święto Powiatu Bielskiego. Na scenie wystąpią m.in. Włóczykije, Artur Andrus z zespołem.

Co roku uczestnicy Święta Powiatu Bielskiego spotykają się w innej gminie w powiecie, tym razem będą świętować w Parku Miejskim Lasek w Czechowicach-Dziedzicach. Świętowanie będzie połączone z 46. Dniami Czechowic-Dziedzic.

Sobota z regionalną kuchnią

27 sierpnia będzie należał do kulinariów i rzemiosła regionalnego. Przez cały dzień (w godz. 10-18) na stoiskach „Beskidzkiego Jarmarku Rzemiosła” odwiedzający znajdą mnóstwo wyrobów regionalnych. Jarmark to również okazja do wzięcia udziału w wypiekaniu chleba, podejrzenia jak powstają rzeźby z drewna lub koronki. Na scenie wystąpią zespoły ludowe. Od godz. 14 odbędzie się przegląd potraw regionalnych „Kulinarne Dziedzictwo Pogranicza”. 38 kół gospodyń wiejskich oraz goście ze słowackiej Żyliny przygotują 5 tradycyjnych potraw, które wezmą udział w konkursie. Do spróbowanie za darmo będzie prawie 200 dań. Od godz. 18 na scenie będzie królował rock, wystąpi m.in. zespół Turbo.

Koncertowa niedziela

Drugi dzień świętowania to przede wszystkim koncerty. Na scenie wystąpią m.in. zespół dziecięcy Włóczykije, Jakub Rzepecki finalista telewizyjnego programu „You can dance-Nowa Generacja”, Grupa Walimy w Kocioł, Kraków Street Band, Artur Andrus.

Święto Powiatu Bielskiego odbędzie się w dniach 27-28 sierpnia w Parku Miejskim Lasek w Czechowicach-Dziedzicach. Dokładny program imprezy znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb lub stronie Powiatu Bielskiego.

Kategoria: Wydarzenia