Jedyna taka noc z teatrem dla dzieci i dorosłych

piątek 2 września 2022
  • fot. archiwum zdjęć FB Noc Teatrów GZM
    fot. archiwum zdjęć FB Noc Teatrów GZM
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 17 września 2022
13 teatrów w 7 miastach metropolii zaprezentuje aż 22 spektakle, do tego ponad 50 atrakcji specjalnych, a wszystko w ramach Nocy Teatrów GZM. Bilety w atrakcyjnych cenach lub bezpłatne. Zobaczcie szczegóły.

12. edycja Nocy Teatrów GZM odbędzie się 17 września. Publiczność do wyboru będzie miała najlepsze spektakle minionego sezonu, a także świeżutkie, wrześniowe premiery – komedie, dramaty, spektakle muzyczne i taneczne, klasyczne i eksperymentalne, dla dorosłych i dla dzieci. Wśród dodatkowych atrakcji: warsztaty, gry, zwiedzanie teatralnych kulis i wiele innych.

Przedstawienia i atrakcje dla najmłodszych

Bezpłatnie najmłodsi na plenerowej scenie Teatru Gry i Ludzie zobaczą: „O jeżu Jerzyku, co nie mógł zasnąć”, „Koty 3 w podróży”, „Parada Steampunku”. W promocyjnych cenach będą bilety na spektakle: w Teatrze Miejskim w Gliwicach „Przygody Tomka Sawyera” , w Teatrze Nowym w Zabrzu „Niezwykłe przygody skarpetek” oraz w Teatrze Małym Tychy „O”. Do tego mnóstwo bezpłatnych atrakcji m.in. poszukiwania upiora w remontowanej Operze Śląskiej, warsztaty lalkarskie, taneczne, wystawa kostiumów i wiele innych.

Kultowy „Korzeniec” w plenerze

Starsze dzieci (od 12 roku życia), młodzież i dorośli podczas Nocy Teatrów również znajdą coś dla siebie. Niespodzianką będzie wystawienie w plenerze (plac przed dworcem Sosnowiec Główny) „Korzeńca” - kultowego spektaklu Teatru Zagłębia w Sosnowcu. W innych miastach na scenie widzowie zobaczą m.in. spektakl taneczny „Gemini tryptyk” w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu, „Ballady i romanse” w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora Ateneum czy też „Węgla nie ma” w Teatrze Śląskim.

Noc Teatrów GZM odbędzie się 17 września. Dokładny repertuar i wszystkie szczegóły dotyczące rezerwacji, zakupu biletów na spektakle oraz udziału w atrakcjach specjalnych znajdziecie w zakładkach poszczególnych teatrów na stronie nocteatrowgzm.pl

Kategoria: Wydarzenia