Forum Rękodzieła w Gliwicach

poniedziałek 5 września 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 10 września 2022 - sobota 10 grudnia 2022
Gdzie: Gliwice
10 września odbędzie się 2. edycja Forum Rękodzieła. Artystyczne meble, ręcznie szyte ubrania, torebki, zabawki, artykuły dla niemowląt – m.in. takie produkty będzie można nabyć podczas tego wydarzenia. Dochód ze sprzedaży trafi do potrzebujących.

Forum Rękodzieła zostało wymyślone i zorganizowane przez przedstawicieli Fundacji Stacja 6 oraz Centrum Handlowego Forum. W skład grupy wystawców wchodzą utalentowani rękodzielnicy z Gliwic i okolic. - Niektóre z tych przedmiotów znajdują się w naszym sklepie charytatywnym prowadzonym na terenie Centrum Handlowego Forum. Mamy ten lokal dzięki uprzejmości dyrekcji centrum. Od samego początku marzyło nam się, by wyjść poza sklep i po kilku miesiącach od otwarcia mamy cykliczne Forum Rękodzieła, które raz w miesiącu będzie się rozlewało w przestrzeniach wspólnych gliwickiego Forum – mówi Krzysztof Gryc, prezes Fundacji Stacja 6.

Pomaganie przez kupowanie

Forum Rękodzieła odbędzie się 10 września, kolejne targi - 8 października, 19 listopada i 10 grudnia, a dochód z nich trafi do osób bezdomnych, biednych, chorych i samotnych. - Zapamiętajcie te terminy, jeżeli chcecie pomagać przez kupowanie i jednocześnie stać się właścicielami estetycznych i niepowtarzalnych rzeczy z charakterem – mówi Alicja Suchańska-Królica, menadżer ds. administracji i marketingu w CH FORUM.

Forum Rękodzieła odbędzie się w godz. 12-19, w sobotę 10 września, na pierwszym piętrze gliwickiego Forum (ul. Lipowa 1), na pasażu w okolicach Sklepu „Stacja 6”. Tego dnia w lokalu Scena Forum (naprzeciwko TEDI) odbędą się również bezpłatne warsztaty malowania toreb z materiału do wielokrotnego wykorzystania, które idealnie będą się nadawać do spakowania zakupów.

Informacje o targach znajdziecie na stronie Forum. Chętni rękodzielnicy do wystawienia swoich prac podczas Forum Rękodzieła, proszeni są o kontakt pod numerem tel. 796926314.

Kategoria: Wydarzenia