Dzień Sportu na Skałce

środa 7 września 2022
  • fot. archiwum zdjęć FB OSIR Skałka
    fot. archiwum zdjęć FB OSIR Skałka
Kiedy: 
  • niedziela 18 września 2022
Dzieci, dorośli, seniorzy – każdy może wziąć udział w Narodowym Dniu Sportu. W tym roku na świętochłowickiej Skałce chętni zagrają w turnieju deblowym tenisa ziemnego, pobiegną wokół stawu czy też rozpoczną przygodę z piłką plażową.

W Narodowym Dniu Sportu szkoły, siłownie, orliki, związki sportowe i inne organizacje otwierają swoje drzwi, organizują bezpłatne treningi, wspólnie ćwiczą i promują zdrowy tryb życia. 18 września również Świętochłowice przyłączą się do świętowania.

Tenis, szachy, joga i biegi

Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka” odbędzie się wiele sportowych wydarzeń. Osoby, które umieją grać w tenisa ziemnego mogą wystartować w turnieju deblowym (zapisy pod adresem rekreacja@osir-skalka.pl). Każdy bez względu na wiek będzie mógł przebiec wokół stawu „Skałka” (godz. 10-11). W czasie 1 godz. można wykonać jedno okrążenie, a jeśli wystarczy sił dystans 10 okrążeń. Jedno okrążenie stawu liczy 1 km. W przystani kajakowej odbędą się rozgrywki szachowe (godz. 12-14). Mogą wziąć w nich udział wszyscy chętni, bez względu na posiadane umiejętności. Dla dzieci i młodzieży przygotowano zajęcia z piłką ręczną plażową (kąpielisko ekologiczne, godz. 14-16). Dzień Sportu to również Nordic Walking (godz. 11-12), ćwiczenia pod chmurką na zdrowy kręgosłup (godz. 16-17) oraz joga (godz. 17-18).

Dzień Sportu w Świętochłowicach odbędzie się 18 września w godz. 10-18 na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka”. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Fot. Agnieszka Mróz/SilesiaDzieci.pl

Rozpoczynacie swoją górską przygodę, a może szukacie pomysłu na wycieczkę? Gdzie najlepiej zabrać malucha, a gdzie starszaka? Najbliżej Śląska i Zagłębia znajdziecie Beskidy. Przygotowaliśmy zestawienie kilku najciekawszych, naszym zdaniem, sprawdzonych tras.  

Beskidzkie trasy z małym dzieckiem