Smaczna i pachnąca jabłkami impreza

wtorek 13 września 2022
Kiedy: 
  • niedziela 25 września 2022
Gdzie: Radzionków
Pieczenie jabłek, wycieczka do sadu, gra terenowa, warsztaty mikroskopowe „Co gryzie jabłka”, warsztaty artystyczne i wiele innych atrakcji znajdziecie w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie.

Dzień Jabłoni to przyrodniczo-ekologiczna impreza, podczas której każdy znajdzie coś dla siebie. Dorośli tematyczne prelekcje o jabłkach, sadzonki dawnych odmian jabłoni, koncert piosenki literackiej. Najmłodszych zainteresują warsztaty mikroskopowe, laboratoryjne, matematyczne, artystyczne czy też stolarskie, na których powstaną drewniane spinki do włosów. Rodzinnie będzie można wziąć udział w wycieczce do sadu lub zagrać w grę terenową „Jabłko niezgody”. Nie zabraknie pieczonych jabłek, degustacji różnych odmian tego jesiennego owocu oraz pysznej szarlotki. Dodatkowo odbędą się konsultacje z dietetykiem, wymiana kwiatowa oraz kiermasz rękodzieła.

Impreza odbędzie się 25 września w godz. 12-18 w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie (ul. Księżogórska 90 a). Wydarzenie odbędzie się bez względu na pogodę. Wstęp wolny, na niektóre warsztaty obowiązują zapisy w dniu imprezy. Informację znajdziecie na stronie Ogrodu lub stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia