Poznaj tajniki animacji poklatkowej

wtorek 13 września 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 24 września 2022
Gdzie: Gliwice
Na warsztatach będziecie mieli okazję poznać historię filmu animowanego, nauczycie się budować scenariusz, własnoręcznie wykonacie scenografię, bohaterów oraz stworzycie własne dzieło.

Warsztaty z animacji poklatkowej dla dzieci to doskonała okazja, aby wypowiedzieć się w dynamicznym medium filmu. Zajęcia poprowadzą eksperci z Poklatkowo. Uczestnicy dowiedzą się jak powstają filmy animowane, nauczą się jak budować scenariusz, własnoręcznie wykonają scenografię i bohaterów, a na koniec zanimują wybraną przez siebie opowieść związaną z historią Gliwic. Warsztat skierowany dla dzieci w wieku 10-12 lat z opiekunami.

Zajęcia odbędą się w 24 września o godz. 10 w Bibliotece Centralnej w Gliwicach (ul. Kościuszki 17). Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy – tel. 32 238 26 24, mail: instrukcyjny@biblioteka.gliwice.pl. Wstęp wolny. Informację znajdziecie na stronie Biblioteki lub wydarzenia na FB.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Haczyk – gliwickie spotkania literackie” dofinansowanego ze środków MKiDN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kategoria: Wydarzenia