Łaziki marsjańskie, warsztaty i koncert Króla

czwartek 15 września 2022
  • fot. mat. prasowe Ministerstwo Edukacji i Nauki
    fot. mat. prasowe Ministerstwo Edukacji i Nauki
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • niedziela 18 września 2022
Gdzie: Chorzów
Spotkania z nowoczesną edukacją, warsztaty prowadzone przez Śląski Festiwal Nauki Katowice, MotoStrefa dla malucha, pokaz łazików marsjańskich, animacje dla dzieci – to tylko niektóre atrakcje pikniku rodzinnego Erasmus+.

Dzień Innowacji Erasmus+ w Parku Śląskim to warsztaty, pokazy i koncerty. Rodzinny piknik organizowany jest przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności oraz Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną.

Programowanie, robotyka i brokatowe tatuaże

Na scenie wystąpi Błażej Król (godz. 16) – utalentowany polski muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów. W programie nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych m.in. animacji, malowania twarzy, brokatowych tatuaży, warsztatów z robotyki, podstaw programowania w Mobilnym Centrum Edukacyjnym oraz pokazów łazików marsjańskich. W namiocie Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice będzie można wziąć udział w warsztatach i zajęciach popularyzujących, prowadzonych przez naukowców. Piknik to również wyjątkowa MotoStrefa Szeja Rally Team. Odwiedzający ją będą mogli zobaczyć samochód rajdowy Braci Szeja, wypróbować symulator rajdowy i zderzeniowy, a najmłodsi bawić się w MotoStrefie dla malucha.

Piknik odbędzie się 18 września w godz. 12-18 w Parku Śląskim przy Kanale Regatowym w Chorzowie. Wstęp wolny. Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest tutaj.

Kategoria: Wydarzenia