Festiwal literacki z prof. Bralczykiem, Kicią Kocią i Jadzią Pętelką

piątek 16 września 2022
  • fot. archiwum zdjęć FB Bytomskie Centrum Kultury
    fot. archiwum zdjęć FB Bytomskie Centrum Kultury
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • czwartek 13 października 2022 - niedziela 16 października 2022
Gdzie: Bytom
Spotkania z autorami książek dla dzieci i młodzieży m.in. z Joanną Jagiełło, Barbarą Supeł, Grzegorzem Kasdepke. Koncerty, warsztaty, wystawy – to tylko część czytelniczych niespodzianek Festiwalu „Becek czyta”.

„Becek czyta. Bytomski Festiwal Literacki dla Dzieci i Młodzieży” to atrakcje związane z książkami zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W programie znalazły się wykłady, warsztaty, wystawy, koncerty.

Spotkania z autorami książek

Festiwal rozpocznie się od spotkania z profesorem Bralczykiem (13.10 godz. 17.30). Najmłodsi czytelnicy będą mogli spotkać się m.in. z Anielą Cholewińską-Szkolik - autorką książeczek o dzielnej weterynarz Misi, Barbarą Supeł – autorką przygód Jadzi Pętelki czy też z Grzegorzem Kasdepke – autorem „Detektywa Pozytywki”. Starsze dzieciaki zainteresują zajęcia z Arturem Pacułą autorem książek przygodowych, Katarzyną Kalistą - autorką książki „Pan Barnaba i zagadkowa hipoteza”, Joanną Olech- autorką książki o Dynastii Miziołków.

Pierwsze książeczki i czytanie do brzuszka

Ciekawie zapowiadają się warsztaty dla niemowlaków i ich opiekunów „ Książka bez słowa, to książka obrazkowa”. Zajęcia uzmysłowią młodym rodzicom, jak ważne jest obycie maluszka z pierwszą książką. O tym, że głośne czytanie, słuchanie muzyki czy mówienie „do brzuszka” ma wpływ na rozwój dziecka, jego zachowania przyszłe mamy dowiedzą się na zajęciach „Czytamy do brzuszka”.

Warsztaty, muzyka i żywe maskotki

Nie zabraknie ciekawych warsztatów, muzyki i świetnej zabawy. Dzieci będą mogły wyszaleć się podczas koncertu CeZika lub „Maluchów w krainie dźwięku”. Podczas Festiwalu będzie można zobaczyć wystawę „Dzieci wsi” czeskiego fotografika, pedagoga prof. Jindřicha. Ponadto najmłodsi będą mogli spotkać się, zrobić sobie zdjęcie z Reksiem, Koziołkiem Matołkiem i Kicią Kocią.

Pokój wyciszenia

Podczas wszystkich spotkań,warsztatów możliwa jest obecność tłumaczki polskiego języka migowego (PJM) oraz asystenta osób ze szczególnymi potrzebami. Ich obecności można zgłaszać mailowo:becekczyta@becek.pl, lub telefonicznie 32 389 31 09 w. 100, na minimum 12 godzin przed spotkaniem. W trakcie trwania Festiwalu na trenie Bytomskiego Centrum Kultury będzie przygotowany pokój ciszy dla dzieci i młodzieży, które szczególnie potrzebują wyciszenia i spokoju.

Festiwal odbędzie się w dniach 13-16 października w Bytomskim Centrum Kultury (Plac Karin Stanek 1). Wstęp na większość wydarzeń kosztuje symboliczne 1 zł , na niektóre zajęcia, spotkania obowiązują zapisy. Szczegółowy plan wydarzeń znajdziecie na stronie Beceku.

Kategoria: Wydarzenia