Teatr cieni i kino z bohaterami książki Astrid Lindgren

piątek 16 września 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • niedziela 18 września 2022
Gdzie: Katowice
Na dużym ekranie dzieciaki zobaczą ekranizację wyjątkowej książki Astrid Lindgren „Madika z Czerwcowego Wzgórza”. Po seansie odbędą się warsztaty, na których powstanie teatr cieni.

W ramach niedzielnego cyklu Rodzina w kinie w Kinie Kosmos najmłodsi zobaczą film „Madika z Czerwcowego Wzgórza”. Główna bohaterka siedmioletnia dziewczyna ma głowę pełną pomysłów na zabawy i psoty. Dzięki temu jej młodsza siostra Lisabet i przyjaciele nigdy nie nudzą się w jej towarzystwie. Po seansie odbędą się warsztaty, na których powstanie teatr cieni. Dzieci zaprojektują i wykonają razem kontury postaci oraz elementy scenografii. Na koniec odegrają wspólnie przedstawienie inspirowane wierszami polskich autorów i udźwiękowione instrumentami Orffa.

Film będzie można zobaczyć 18 września o godz. 16 w Kinie Kosmos w Katowicach (ul. Sokolska 66). Bilety w cenie 16 zł można zakupić online. Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. Zapisy przyjmowane są do 17 września, do godz. 21 pod adresem: kasa@kosmos.katowice.pl. W treści maila należy podać imiona i nazwiska opiekuna i dziecka oraz nazwę i termin wydarzenia („Rodzina w kinie: Madika z Czerwcowego Wzgórza”). Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest podpisanie zgody na udostępnianie wizerunku. Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj.

Kategoria: Wydarzenia