Dzień Kartofla w skansenie

poniedziałek 19 września 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 24 września 2022
Gdzie: Chorzów
Jak wyglądała jesień na wsi? O tym przekonacie się podczas Dnia Kartofla. Będziecie mogli spróbować swoich sił w kiszeniu kapusty, wykopać ziemniaki z pola czy też upiec jabłka na ognisku.

Jak co roku w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” odbędzie się ciesząca się dużą popularnością impreza „Dzień Kartofla”. Odwiedzający będą mogli spróbować ziemniaków z parownika, dań z ziemniaków przygotowanych przez gospodynie z Koła Wiejskiego z Rajczy oraz upiec jabłka na ognisku . Chętni zmierzą się z kiszeniem kapusty i jej ugniataniem, wezmą udział w wykopkach, warsztatach gancarskich, filcowania. Dla najmłodszych Bajkowe Skarbki Śląska przygotują „Smaczne zabawy z bajkami na scenie”. Unikalny obrzęd kartoflany przedstawi Regionalny Zespół Śpiewaczy „Jaśkowiczanie”, a o historii, odmianach i sposobie uprawy ziemniaka opowiedzą przedstawiciele Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Na zakończenie wystąpi kapela „Maliniorze” z Brennej. Całość poprowadzi Marek Szołtysek.

Impreza odbędzie się 24 września w godz. 12-17 w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” (ul. Parkowa 25). Bilety w cenie 15 zł i 10 zł można zakupić online. Program wydarzenia znajdziecie tutaj.

Kategoria: Wydarzenia