Noc Naukowców zagra w rytmie eko

czwartek 22 września 2022
  • fot. archiwum zdjęć FB Noc Naukowców Politechniki Śląskiej
    fot. archiwum zdjęć FB Noc Naukowców Politechniki Śląskiej
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 8 października 2022
Dowiecie się m.in. jak wygląda baza kosmiczna, zaprogramujecie roboty, przeniesiecie się do świata VR, wykonacie doświadczenia chemiczne. Czeka na Was ponad 180 wydarzeń związanych z fascynującym światem nauki.

Zliżą się 17. edycja Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej. Wydarzenie to doskonała okazja do poznania tajnik pracy naukowców, zobaczenia, co kryje się w laboratoriach uczelni i przeżycia niesamowitej przygody. W tym roku podczas warsztatów i pokazów każdy będzie mógł poczuć rytm eko. Poruszane będą kwestie alternatywnych źródeł energii, elektromobilności, ochrony środowiska czy ekologii w architekturze.

Ponad 180 wydarzeń

Pokazy, warsztaty, wykłady i konkursy odbędą się aż w 4 lokalizacjach: Gliwicach, Zabrzu, Katowicach i Rybniku. Wśród wielu propozycji naukowych spotkań przewidziano takie, jak: „Fantastyczny świat mikroorganizmów”, „Zostań pilotem bezzałogowego statku powietrznego”, „Kosmos w naszych rękach”, „Chemiczna eksplozja kolorów”, „Test na astronautę”, „Bibliosfera dla małych, czyli bajki w strefie bajtla”.

Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej odbędzie się 8 października w godz. 15- 22. Wydarzenie jest bezpłatne. Program Nocy Naukowców będzie dostępny na stronie www.nocnaukowcow.com.pl. Uczestnicy mogą założyć swoje konto i od 1 października „Skomponować Własną Noc”.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Naukowe, kulinarne, języka angielskiego, programowania, szybkiego czytania - oferta zajęć dodatkowych jest naprawdę spora. Gdzie zapisać pociechę, co wybrać? Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych, naszym zdaniem, warsztatów na rok szkolny 2022/2023. Zerknijcie.

Zajęcia dodatkowe dla dzieci na Śląsku