Tropem zwierząt w ogrodzie botanicznym

poniedziałek 26 września 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • niedziela 9 października 2022
Gdzie: Mikołów
Poznacie m.in. modliszkę Monię i wija Stefana, zagracie w grę terenową oraz weźmiecie udział w ciekawych warsztatach. Dzień Zwierząt na Sośnej Górze to również okazja do przetestowania nowej ścieżki sensorycznej.

Z okazji Dnia Zwierząt w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie przygotowano mnóstwo atrakcji dla rodzin z dziećmi. Odwiedzający w godz. 12-18 będą mogli zagrać w „Oblicza zwierząt”, wziąć udział w warsztatach przyrodniczych, zielarskich czy też kreatywnych. Na stanowiskach edukacyjnych najmłodsi poznają ślady i tropy zwierząt oraz dowiedzą się co to wypluwki. Przed budynkiem głównym znajdzie się rodzinna strefa zabaw. Nie zabraknie kiermaszu rękodzieła i maszketów. O godz. 14 zostanie oficjalnie otwarta ścieżka sensoryczna.

Dzień Zwierząt odbędzie się 9 października w godz. 12-18 w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie (ul. Sosnowa 5). Wszystkie atrakcje są bezpłatne i nie wymagają wcześniejszych zapisów. Informację znajdziecie na stronie Ogrodu.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Naukowe, kulinarne, języka angielskiego, programowania, szybkiego czytania - oferta zajęć dodatkowych jest naprawdę spora. Gdzie zapisać pociechę, co wybrać? Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych, naszym zdaniem, warsztatów na rok szkolny 2022/2023. Zerknijcie.

Zajęcia dodatkowe dla dzieci na Śląsku