Komiksowy zawrót głowy

czwartek 29 września 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 1 października 2022
Gdzie: Gliwice
W Gliwicach będzie rządził komiks. Po raz pierwszy odbędzie się Górnośląska Impreza Komiksowa. Co na Was czeka? Spotkania autorskie, giełda komiksu, warsztaty, strefa autografu i wiele więcej.

GIK czyli Górnośląska Impreza Komiksowa to długo wyczekiwana pierwsza edycja święta komiksu na Śląsku. Festiwal zgromadzi twórców, wydawców, badaczy i miłośników komiksów.

Targi i spotkania z autorami

W ramach wydarzenia odbędą się targi komiksów. Swoje stoiska będą mieć wydawcy oraz twórcy niezależni m.in. Marta Falkowska, Asia Wardzyńska, Łukasz Godlewski, Otto Ich, Tomasz Nguyen, Mikołaj Stryczyński. Na scenie głównej będą odbywać się spotkania z autorami komiksów i książek m.in. z Katarzyną Wittersheim,  Adamem Ruskiem, Rafałem Szłapą. Nie zabraknie okazji do zdobycia autografów.

Konsultacje, warsztaty i wystawa

Podczas imprezy będzie można pokazać swoje komiksy, scenariusze, liternictwo wybranemu twórcy i omówić z nim swoje prace. GIK to również warsztaty. Spotkania będą mieć różną tematykę od projektowania, przez pisanie scenariuszy, po przygotowanie propozycji komiksowej dla wydawcy. Na zajęcia obowiązują zapisy:gikimprezakomiksowa@gmail.com. A o godz. 18.30 w galerii Stacja Artystyczna Rynek odbędzie się wernisaż łączonej wystawy dwóch twórców polskiej sceny komiksowej: Wojciecha Stefańca i Przemysława Truścińskiego.

Górnośląska Impreza Komiksowa odbędzie się 1 października o godz. 10 w Klubie Studenckim „Mrowisko” w Gliwicach (ul. Pszczyńska 85). Wstęp bezpłatny. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie Centrum Kultury Victoria lub stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia