Festiwal Oblicza i zabawa z LEGO

poniedziałek 3 października 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • poniedziałek 17 października 2022 - niedziela 23 października 2022
Odkryjecie oblicza literatury i jej odbicia w różnych dziedzinach kultury – teatrze, filmie, muzyce i sztuce, również podczas zabawy z najbardziej popularnymi klockami na świecie.

Festiwal Oblicza to kontynuacja festiwalu literackiego, który odbył się w Pałacu Kultury Zagłębia w 2017 roku - w nowej rozszerzonej formule. W jego programie znajdują się spotkania autorskie, dyskusje panelowe, spektakle teatralne, seanse filmowe, koncerty i wydarzenia towarzyszące.

LEGO, warsztaty i spotkania autorskie

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Karol Maliszewski, Dorota Masłowska, Krzysztof Siwczyk, Ewa Świąc, Maciej Filipek, Andrzej Stasiuk. Najmłodszym spodobają się warsztaty ze znanym dąbrowskim muzykiem Bas Tajpanem, który udowodni, że literackie odniesienia są wszędzie, nawet podczas tworzenia budowli z klocków LEGO. Zajęcia odbędą się 17 października o godz. 18 w Bibliotece przy ul. T. Kościuszki 25. Podczas festiwalu nie zabraknie strefy animacyjnej dla najmłodszych w Pałacu Kultury Zagłębia (22 październik godz. 11-14) z teatrzykiem Kamishibai, głośnym czytaniem bajek, budowlami z klocków LEGO XXL, warsztatami plastyczno-literackimi z tworzenia książki sensorycznej, puzzlami literackimi i kolorowankami. Na dużym ekranie dzieciaki z kolei zobaczą „Pamiętniki Tatusia Muminka” oraz „Dzieci z Bullerbyn”.

Główne wydarzenia Festiwalu Oblicza odbędą się 21-23 października w Pałacu Kultury Zagłębia (Plac Wolności 1), a wydarzenia towarzyszące odbędą się 17-20 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej. Program festiwalu dostępny jest tutaj lub na FB Festiwalu Oblicza.

Kategoria: Wydarzenia