Złap pociąg do książek w klimatycznej Stacji Biblioteka

wtorek 4 października 2022
  • fot. archiwum zdjęć FB Miasto Ruda Śląska
    fot. archiwum zdjęć FB Miasto Ruda Śląska
  • fot. archiwum zdjęć FB Miasto Ruda Śląska
    fot. archiwum zdjęć FB Miasto Ruda Śląska
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • czwartek 6 października 2022 - środa 26 października 2022
To hasło 8. edycji Festu Literackiego „Kakauszale”. Podczas imprezy odbędą się m.in. targi śląskiej książki oraz gyburstag Karola Goduli. Dla najmłodszych przygotowano gry i zabawy.

Impreza organizowana jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Rudzie Śląskiej. Została podzielona na cztery części: finał Konkursu Poetyckiego im. ks. Norberta Bonczyka (5 październik godz. 17.30), galę wręczenia „Tabulki” (12 października godz. 18), Targi Śląskiej Książki połączone z prezentacjami autorskimi (19 października w godz. 13-18) oraz gyburstag Karola Goduli (26 października w godz. 17.30-19). Wszystkie wydarzenia odbędą się w klimatycznym, historycznym budynku byłego dworca kolejowego - Stacja Biblioteka.

Śląskie kakauszale

A co to takiego? Po śląsku to łuski kakaowe. Uczestnicy podczas imprezy będą mogli częstować się napojem przyrządzonym właśnie z nich. Nie zapomniano o najmłodszych uczestnikach wydarzenia. 19 października podczas VIII Targów Śląskiej Książki odbędą się gry i zabawy dla dzieci (godz. 14.30-15.30). Ponadto w tym dniu odbędą się spotkania autorskie, poszukiwania skarbu diabła z Rudy i konkurs wiedzy o Karolu Goduli. Festiwal zakończy się 26 października wspólną biesiada z okazji urodzin śląskiego króla cynku.

„Kakauszale” odbędą się w dniach 5-26 października w Stacja Biblioteka w Rudzie Śląskiej (ul. Dworcowa 33). Program festiwalu znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb lub stronie miasta Ruda Śląska.

Kategoria: Wydarzenia