Zostań małym filmowcem lub aktorem

piątek 7 października 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • niedziela 30 października 2022
  • niedziela 6 listopada 2022
Gdzie: Katowice
Świetna okazja do spróbowania swoich sił zarówno przed, jak i za kamerą oraz na scenie podczas „Ona Movie Ukraina”. To jedyny w Polsce pokaz ukraińskich animacji dla dzieci.

Pokaz ukraińskich animacji dla dzieci połączony z warsztatami w katowickim Kinie Kosmos to część projektu „Ona Movie Ukraina. Spotkanie z ukraińskim kinem kobiet”. Druga część projektu, przeznaczona dla dorosłych widzów, odbywa się w Kinie Światowid.

Na planie filmowym z reżyserką

Najmłodsi 30 października spotkają się z Adeliną Borets - urodzoną w Mariupolu reżyserką, producentką i tancerką, absolwentką reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Opowie ona o pracy z kamerą, planach filmowych oraz wyzwaniach, z jakimi mierzy się podczas produkcji filmowych. Będzie to również świetna okazja do spróbowania swoich sił zarówno przed, jak i za kamerą. Zespół małych filmowców będzie wspólnie pracował nad sceną dialogową.

Warsztaty aktorskie

6 listopada pokaz animacji będzie połączony z warsztatami aktorskimi. Zajęcia poprowadzi Olga Bennyk - aktorka, teatrolożka, animatorka kultury, absolwentka Lovoza Professional Higher College of Arts oraz Akademii Kultury w Charkowie. Opowie o swojej pracy i poprzez zabawę zaprosi uczestników do świata gwiazd filmowych, gdzie wspólnie sprawdzą możliwości aktorskie swojego ciała.

Pokaz animacji i warsztaty odbędą się 30 października oraz 6 listopada w Kinie Kosmos (ul. Sokolska 66) w Katowicach. Bilety w cenie 16 zł można zakupić online. Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. Zapisy przyjmowane są: do 29 października do godz. 21 - „na planie filmowym z reżyserką” oraz do 5 listopada do godz. 21 – warsztaty aktorskie pod adresem: kasa@kosmos.katowice.pl. W treści maila należy podać imiona i nazwiska opiekuna i dziecka oraz nazwę i termin wydarzenia. Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest podpisanie zgody na udostępnianie wizerunku. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia