Odlotowa krowa – Mama Mu w kinie przyjaznym sensorycznie

poniedziałek 10 października 2022
  • mat. prasowe
    mat. prasowe
Kiedy: 
  • środa 12 października 2022
  • środa 26 października 2022
Gdzie: Katowice
Z nią nie ma miejsca na nudę. Mama Mu to zwierzę nietypowe. Ciekawska, zabawna i zawsze wyluzowana. Zamiast siedzieć na łące próbuje nowych rzeczy.

W katowickim Kinie Światowid mali widzowie mogą uczestniczyć w seansach przyjaznych sensorycznie. Co to oznacza? Dzieciaki w komfortowych warunkach mogą obejrzeć wybrane dla nich propozycje filmowe. Podczas projekcji na sali nie ma całkowitej ciemności, ograniczone są bodźce, nie są wyświetlane zwiastuny innych filmów, aby nie rozpraszać dziecięcej uwagi.

„Mama Mu wraca do domu”

Tym razem na dużym ekranie będzie gościć ekranizacja popularnej, szwedzkiej serii książek dla dzieci o nietypowej krowie – Mamie Mu. Kiedy pewnego dnia na farmę przybywa bocian-obieżyświat, uporządkowane życie wywraca się do góry nogami. Mama Mu, zainspirowana historiami o odległych zakątkach świata, postanawia opuścić zagrodę i wyruszyć w daleką podróż. Wokół jest przecież tyle do zobaczenia. Jej optymizmu nie podziela jednak Pan Wrona, który najchętniej nigdzie by się nie ruszał. Przyjaźń bohaterów zostanie wystawiona na próbę, a Mamę Mu czeka odpowiedź na ważne pytanie: czym tak naprawdę jest dom i skąd mamy wiedzieć, gdzie jest?

Film animowany „Mama Mu wraca do domu” będziecie mogli zobaczyć 12 lub 26 października o godz. 17 w Kinie Światowid w Katowicach (ul. 3 Maja 7). Bilety w cenie 14 zł możecie zakupić online. Informację o seansie znajdziecie tutaj.

Kategoria: Wydarzenia