Gyburstag Matki Huty dla dzieci i dorosłych

wtorek 18 października 2022
  • fot. archiwum zdjęć FB Muzeum Hutnictwa
    fot. archiwum zdjęć FB Muzeum Hutnictwa
Kiedy: 
  • sobota 22 października 2022
Gdzie: Chorzów
220. urodziny Huty „Królewskiej” zapowiadają się wystrzałowo. Przygotowano aż 66 atrakcji. To m.in. zwiedzanie Królestwa Żelaza z animatorem, Wielki Piec z goglami VR, Teatr Ognia, antywarsztaty maraszenia dzieci, szalone atrakcje chemiczne i wiele innych.

Huta „Królewska” była zaczątkiem dzisiejszego Chorzowa. Oficjalnie została otwarta 26 października 1802 roku. Z okazji jej urodzin w Muzeum Hutnictwa odbędzie się gyburstag.

Fajer na całego

Na rodziny z dziećmi będzie czekał Hutniczy Generator Kreatywności w ramach którego odbędą się m.in. antywarsztaty maraszenia dzieci, stanowisko fryzur fantazyjnych, filcowanie na gorąco, ogień w kabzi, warsztaty tworzenia zabawek z drewna i metalu. Będzie też sporo wybuchów. Dzieci zobaczą szalone atrakcje chemiczne z kolorowymi robalami, Cyrk Wesołego Pana Pedro, a w Strefie Czynnych Wulkanów odbędą się warsztaty pirotechniczne.

Zwiedzanie i królewskie przygody Przetopka

Specjalnie na Gyburstag Matki Huty bilety na zwiedzanie wystawy stałej Królestwo Żelaza będą w cenie tylko 5 zł. Rodziny z dziećmi zwiedzą wystawę z animatorem. Tego dnia odwiedzający zobaczą również żeleźniok i odlewanie żeliwa, majestatyczne młoty w ruchu, czynną kuźnię oraz Wielki Piec z technologią VR. Nie zabraknie historycznych kalamburów, Teatru Ognia. W czasie urodzin zostanie otwarta wystawa czasowa - Wielka Księga Przemysłu. Pierwsze fotografie Huty „Królewskiej”.

Gyburstag odbędzie się 22 października w godz. 12-20.30 w Muzeum Hutnictwa w Chorzowie (ul. Metalowców 4a). Na wybrane wydarzenia (m.in. warsztaty) konieczna jest wcześniejsza rezerwacja pod numerem telefonu: 32 7049631. Bilety można nabyć w kasie Muzeum i online. Dokładny program wydarzenia oraz szczegółowe informacje znajdziecie na stronie Muzeum.

Kategoria: Wydarzenia