Wejdź do świata nauki w Carboneum

czwartek 20 października 2022
  • fot. archiwum zdjęć FB Wieża Ciśnień - Carboneum
    fot. archiwum zdjęć FB Wieża Ciśnień - Carboneum
  • fot. mat. prasowe Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu
    fot. mat. prasowe Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu
Kiedy: 
  • piątek 7 października 2022 - środa 30 listopada 2022
Gdzie: Zabrze
Do końca listopada nowoczesną ekspozycję Carboneum możecie zwiedzać bezpłatnie. Przekonacie się, że pierwiastek węgla jest we wszystkim co nas otacza oraz poznacie wiele ciekawostek ze świata nauki.

Zabytkowa wieża ciśnień w Zabrzu zyskała nowy blask. W odrestaurowanym budynku, liczącym ponad 100 lat działa m.in. interaktywna wystawa Carboneum – centrum wiedzy o węglu. Na najwyższym poziomie wieży znajduje się punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę miasta Zabrze i okolic oraz kawiarnia z niezapomnianą atrakcją – przeszklonym wspornikiem widokowym.

Nowoczesna ekspozycja

W Carboneum odwiedzający poznają węgiel od podszewki. Dowiedzą się, jak powstał, gdzie występuje i jakie jest jego zastosowanie. Przekonają się, że pierwiastek węgla jest we wszystkim co nas otacza. Wystawa to połączenie nowoczesnego centrum nauki z klasyczną wystawą edukacyjną. Dzieci i dorośli znajdą tu również wiele ciekawostek ze świata nauki np. na czym polega magnetyczna lewitacja, którą obecnie stosuje się w pociągach o dużych prędkościach, przekraczających 600 km/h. Zwiedzanie urozmaicają stacje multimedialne z ciekawymi zadaniami do rozwiązania.

Wystawę można bezpłatnie zwiedzać do końca listopada (wyjątek zwiedzanie w języku angielskim). Grupy szkolne mogą odwiedzić Carboneum od wtorku do piątku w godz. 10-14. Osoby indywidualne od wtorku do piątku w godz. 15-18 oraz w weekend w godz. 10-18. Rezerwacja zwiedzania pod numerem tel.: grupy szkolne 32 6303091 wew. 7005, turysta indywidualny 32 2714077 lub mailowo: rezerwacje@muzeumgornictwa.pl.

Kategoria: Wydarzenia