Targi Książki– czytelnicze święto na Śląsku

środa 2 listopada 2022
  • fot. archiwum zdjęć FB Katowice - oficjalny profil miasta
    fot. archiwum zdjęć FB Katowice - oficjalny profil miasta
Kiedy: 
  • sobota 5 listopada 2022 - niedziela 6 listopada 2022
Gdzie: Katowice
Ponad 160 wystawców z całej Polski, książkowe premiery i bestsellery, spotkania z autorami, warsztaty, dyskusje, wymiana książek oraz atrakcje dla dzieci – tak zapowiadają się Targi Książki w Katowicach.

Przez trzy dni mieszkańcy aglomeracji będą mogli wziąć udział w czytelniczym świętowaniu. W programie Targów Książki każdy znajdzie coś dla siebie. Na ponad 160 stoiskach wydawcy z całej Polski przygotowali ofertę dla dzieci, młodzież i dorosłych. Wśród propozycji książek znajdą się nowości, bestsellery wszystkich gatunków literackich, literatura piękna, faktu, popularnonaukowa, poradniki, albumy, komiksy. Dodatkowo obecność antykwariatów sprawi, że będą dostępne także starsze tytuły. Gościem specjalnym Targów będzie Ukraina. Uczestnicy mogą liczyć na ciekawe spotkania z autorkami pochodzącymi z tego kraju.

Atrakcje dla dzieci i młodzieży

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i młodzieży. Wśród nich warsztaty i spotkania z autorami. Przedpremierowo odbędzie się spotkanie z Waldemarem Cichoniem wokół książki „Witajcie w Wynalazkowie” oraz z Marceliną i Przemkiem Corso i ich opowiadaniami dla dzieci „Opowieści z Białej Doliny”. Na scenie zagoszczą także Sara i Wikuś wraz z rodzicami znani z kanału na YT „Zaczarowany świat Sary”. Na dzieci i młodzież czekają też warsztaty typograficzne, o tym jak się robi książkę czy rodzinne czytanie bajek. Będzie można też w trakcie Targów wykonać swój własny Ex Libris.

Fantastyka, wymiana książek i Śląsk

Uczestnicy Targów mogą liczyć także na cykl spotkań poświęconych literaturze fantastycznej, czy regionowi Śląska. Tak jak w poprzedniej edycji, będzie możliwość wzięcia udziału w wymianie książek, którą przeprowadzą Śląscy Blogerzy Książkowi. Nie zabraknie strefy relaksu, w której można będzie chwilę odpocząć i złapać oddech przed kolejnymi spotkaniami z pisarzami. Dokładny program Targów znajdziecie tutaj.

Targi Książki odbędą się 4-6 listopada w w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach (plac Sławika i Antalla 1). W piątek w godz. 11-19, w sobotę w godz. 10.30-19 i w niedzielę w godz. 10.30-17. Wstęp jest bezpłatny. Informację o Targach znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb lub Fundacja Historia i Kultura.

Miastem Współgospodarzem Targów są Katowice, a partnerem merytorycznym Biblioteka Śląska.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Czasem na wspaniałą wycieczkę wystarczy weekend, a nawet jeden dzień (fot. foter.com)

Wakacje, jak je spędzić? W okolicy jest mnóstwo ciekawych miejsc, które możemy odwiedzić mając wolny weekend, a nawet jeden dzień. Wśród naszych propozycji każdy znajdzie coś dla siebie. Część z nich to miejsca pełne emocjonujących atrakcji, inne pozwolą odpocząć od miejskiego zgiełku. Oto nasz przegląd:

TOP 10 największych atrakcji w twojej okolicy