„Frajda, granda, bzik” - spotkanie z teatrem dla dzieci i dorosłych

poniedziałek 7 listopada 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • środa 16 listopada 2022
Gdzie: Katowice
Rodzina - czego w niej doświadczamy? Różnorodności! To zarówno spokój, bliskość, wspólnota, jak i niespodzianki, nieporozumienia, frajda, awaria, kłótnie i bzik. Artyści za pomocą mowy ciała opowiedzą Wam o odmienności, dostrzeganiu różnic i akceptowaniu ich.

Spektakl „Frajda, granda, bizk” w wykonaniu Kolekttacz (Pauliny Giwer- Kowalewskiej, Anieli Kokoszy i Agnieszki Dubilewicz) skierowany jest do dzieci od 3. roku życia i bliskich im dorosłych w ramach programu Przestrzenie Sztuki Taniec Katowice.

Teatr, taniec i rodzina

Jesteśmy od siebie różni, każdy niesie ze sobą swoją historię, spotykamy się, czekamy na siebie, uciekamy od siebie. Jesteśmy jak kulki wrzucone do jednego pudełka – czasem się ściskamy, czasem toczymy obok siebie, a czasem zderzamy, wywracamy i powodujemy eksplozję. Spektakl „Frajda, granda, bzik” uwrażliwia na odmienność, jest o dostrzeganiu różnic i reagowaniu na nie, akceptowaniu ich. Podkreśla znaczenie kontaktu z samym sobą, jak i swobodnego, kolektywnego działania we wspólnocie. Co ciekawe artyści Frajdy posługują się wyłącznie mową ciała - nie używają słów.

Spektakl będzie można zobaczyć 16 listopada o godz. 18 w Katowice Miasto Ogrodów (plac Sejmu Śląskiego 2). Bilety w cenie 20 zł (50% zniżki z Katowicką Kartą Mieszkańca) można zakupić online. Czas trwania przedstawienia ok. 50 min.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Czasem na wspaniałą wycieczkę wystarczy weekend, a nawet jeden dzień (fot. foter.com)

Wakacje, jak je spędzić? W okolicy jest mnóstwo ciekawych miejsc, które możemy odwiedzić mając wolny weekend, a nawet jeden dzień. Wśród naszych propozycji każdy znajdzie coś dla siebie. Część z nich to miejsca pełne emocjonujących atrakcji, inne pozwolą odpocząć od miejskiego zgiełku. Oto nasz przegląd:

TOP 10 największych atrakcji w twojej okolicy