W Kinie Kosmos dzieci ożywią przyrodę podczas warsztatów animacji

poniedziałek 7 listopada 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • niedziela 27 listopada 2022
Gdzie: Katowice
Żywioły opanują Kino Kosmos. Podczas zajęć zobaczycie archiwalne filmy ze zbiorów Filmoteki Śląskiej. Następnie w ruch pójdą piasek, kamyki, patyki i liście, które ożyją na naszych oczach.

„Przyroda ożywiona” to wyjątkowe warsztaty animacji filmowej w Kinie Kosmos. Zajęcia poprowadzi Ewa Borysewicz – rysowniczka, scenarzystka i reżyserka filmów animowanych, której animacja była nominowana m.in. do Złotego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie. Podczas warsztatów dzieci stworzą animacje poklatkowe, których tematem będą cztery żywioły. Wydarzenie adresowane jest do rodzin z dziećmi w wieku od 7 lat.

Animacja poklatkowa dla najmłodszych

W pierwszej części spotkania uczestnicy porozmawiają o roli przyrody w życiu człowieka i zobaczą archiwalne filmy ze zbiorów Filmoteki Śląskiej. Zastanowią się nad tym, w jaki sposób portretujemy przyrodę w kulturze. W drugiej części warsztatów powstanie animacja poklatkowa, której bohaterem będzie przyroda i jej elementy: piasek, kamyki, patyki i liście.

Warsztaty odbędą się 27 listopada w godz. 11-15 w Kinie Kosmos (ul. Sokolska 66). Bilety w cenie 19 zł za osobę można zakupić online. Organizatorzy zachęcają do przyniesienia ze sobą elementów świata przyrody, takich jak liście, szyszki, kamyki lub mniej oczywistych przyborów animacyjnych np. torebki z herbatą czy fusy po kawie.

Warsztaty „Przyroda ożywiona” powstały w ramach projektu „Żywioły kina. Twórcza moc przyrody” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kategoria: Wydarzenia