Rodzinny piknik na łyżwach

środa 9 listopada 2022
Kiedy: 
  • niedziela 13 listopada 2022
Gdzie: Katowice
Nauka jazdy na łyżwach, pokazy łyżwiarstwa figurowego, powietrzne akrobacje z wykorzystaniem koła – zapowiada się aktywna niedziela w ramach programu „Chodź na Łyżwy”. Wstęp jest bezpłatny.

Impreza związana jest z akcją „Chodź na Łyżwy” , która ma na celu popularyzowanie łyżwiarstwa figurowego w całym kraju. Realizowana jest za pomocą bezpłatnych zajęć dla uczniów szkół podstawowych i przedszkoli oraz pikników rodzinnych, na które Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego zaprasza całe rodziny. Uczestnicy, pod czujnym okiem instruktorów, mogą wziąć udział w zajęciach, a także grach i animacjach łyżwiarskich.

Gdzie na łyżwy? 

Wydarzenie odbędzie się na lodowisku Jantor w Katowicach. Zajęcia poprowadzą trenerzy z miejscowych klubów: KS EDGE Skating Academy Katowice (godz. 16.15-17.20) oraz UKŁ SPIN Katowice (godz. 17.55-19). Między zajęciami odbędą się pokazy łyżwiarstwa figurowego – pojawią się występy solowe, grupowe oraz powietrzne akrobacje z wykorzystaniem koła.

Piknik rozpocznie się o godz.16 i potrwa do godz.19 na lodowisku Jantor (ul. Nałkowskiej 11) w Katowicach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na miejscu będzie możliwość odpłatnego wypożyczenia łyżew. Zapisów na zajęcia można dokonać online. Wydarzenie skierowane jest do dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym (od 4-tego roku życia) oraz ich opiekunów.

Kategoria: Wydarzenia