Stwórz przytulanki w kształcie owoców i warzyw

czwartek 10 listopada 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • środa 16 listopada 2022
Gdzie: Sosnowiec
To warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców. Tworzenie maskotek poprzedzi krótka bajka w formie teatrzyku kamishibai pt. „Gadatliwy ptak Narina”. Na zajęcia obowiązują zapisy. Sprawdźcie szczegóły.

„Gadatliwy ptak Narina” to warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 6-12 lat i ich rodziców w Zagłębiowskiej Mediatece. Odbędą się w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej. Jego tegoroczne hasło brzmi „SOLIDARNIE ponad granicami!”. W kontekście ostatnich wydarzeń, które mają miejsce w Polsce i na całym świecie, tematyka skupia się tym razem wokół trzech priorytetów: Ludzie, Współpraca, Pokój. Udział we wszystkich zaplanowanych wydarzeniach jest bezpłatny.

Kreatywne warsztaty dla dzieci

Zajęcia rozpoczną się od krótkiej bajki w formie teatrzyku kamishibai pt. „Gadatliwy ptak Narina”. Opowieść o krajach, w których brakuje żywności będzie wstępem do części plastycznej, podczas której dzieci z pomocą rodziców wykonają przytulanki w kształcie warzyw i owoców. Materiały potrzebne do wykonania pracy, zapewnia organizator.

Warsztaty odbędą się 16 listopada o godz. 17 w Sali Edukacyjnej Zagłębiowskiej Mediateki w Sosnowcu (ul. Kościelna 11, poziom 0). Obowiązują zapisy w Informatorium (ul. Kościelna 11, poziom I) lub pod numerem telefonu 693266411 do dnia 15 listopada  do godz. 15.00. Informację o zajęciach znajdziecie na stronie Mediateki.

Kategoria: Wydarzenia