Eksplozja blasku, magia i atrakcje podczas roczku „Królestwa Żelaza”

czwartek 17 listopada 2022
 • fot. archiwum zdjęć FB Muzeum Hutnictwa w Chorzowie
  fot. archiwum zdjęć FB Muzeum Hutnictwa w Chorzowie
 • fot. archiwum zdjęć FB Muzeum Hutnictwa w Chorzowie
  fot. archiwum zdjęć FB Muzeum Hutnictwa w Chorzowie
 • fot. archiwum zdjęć FB Muzeum Hutnictwa w Chorzowie
  fot. archiwum zdjęć FB Muzeum Hutnictwa w Chorzowie
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
Kiedy: 
 • sobota 19 listopada 2022
Gdzie: Chorzów
To już 1. urodziny Muzeum Hutnictwa w Chorzowie. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji. Wśród nich: animacje, spektakle i warsztaty dla dzieci, light show, koncert, naukowe wybuchy i pokaz iluzji . Do tego tort i bilety za 5 zł.

19 listopada Muzeum Hutnictwa w Chorzowie świętować będzie swój pierwszy rok funkcjonowania. „To nic przy 220 leciu huty, której spadkobiercą jesteśmy. Ale to czas wyjątkowy. Zapraszamy zatem dziadków, wujków, ciocie, przyjaciół, sąsiadów, znajomych i znajomych znajomych do wspólnego zdmuchnięcia pierwszej świeczki na naszym urodzinowym torcie oraz wspólnej zabawy.” - podkreślają organizatorzy.

Tańsze bilety i mnóstwo atrakcji

Z okazji roczku bilety na zwiedzanie wystawy stałej „Królestwo Żelaza” będą kosztować tylko 5 zł. Rodzinom z dziećmi z pewnością spodoba się zwiedzanie z animatorem. Ale to nie wszystko. Przygotowano wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wśród nich znajdą się hity: pokaz light show w ramach Mocy Światła, koncert „Bajtle grajom, godajom i śpiywajom”, pokaz iluzji „Czary Mary na Hucie”, strefa wielkich wybuchów – naukowe pokazy pirotechniczne. Muzeum otworzy również magazyny, aby przeprowadzić pokaz nigdy nie prezentowanych zbiorów hutniczych. Dzieci z kolei ucieszą warsztaty np. szycia maskotek, spektakl „Legenda o Utopcu”, strefa śląskich zabaw i gier czy też animacje Lufcika na Korbkę. Nie zabraknie również tortu urodzinowego.

Wydarzenie odbędzie się 19 listopada w godz. 12-19.30. Bilety w cenie 5 zł można nabyć w kasie Muzeum i online. Na wybrane wydarzenia konieczna jest wcześniejsza rezerwacja, prowadzona w godzinach pracy Muzeum pod numerem telefonu 32 704 96 31. Dokładny program imprezy znajdziecie tutaj.

Muzeum Hutnictwa mieści się przy ul. Metalowców 4a w Chorzowie.

Kategoria: Wydarzenia