Rękodzieło, maszkety i świąteczna atmosfera na Nikiszu

wtorek 22 listopada 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • piątek 9 grudnia 2022 - niedziela 11 grudnia 2022
Gdzie: Katowice
Na zabytkowym osiedlu już niebawem zagości magia świąt. Swoje produkty zaoferuje 170 wystawców z całej Polski. Do tego pierniki, grzane wino, świąteczne ozdoby, kolędy oraz liczne atrakcje.

To już 15. edycja Jarmarku na Nikiszu. Jak co roku na stoiskach będzie można znaleźć rękodzieło i produkty z różnych regionów Polski. Wśród nich również lokalnych wystawców, którzy sprzedawać będą śląskie pamiątki i artystyczne wytwory. Nie zabraknie tradycyjnej, regionalnej kuchni oraz dań z różnych zakątków świata serwowanych przez food trucki. Świąteczną atmosferę zapewnią również ozdoby, zapach pierników, kolędy i pastorałki. Dorośli będą mogli skosztować aromatycznego grzańca. Jarmarkowy klimat w sobotę i niedzielę dopełniać będą koncerty. Najmłodszych ucieszy m.in. zabawa na tradycyjnej karuzeli wiedeńskiej i spektakl Teatru Gry i Ludzie.

Bezpłatny dojazd

Na Jarmark będzie można dojechać bezpłatnymi liniami autobusowymi. Jedna z nich kursować będzie wahadłowo z katowickiego dworca, przez centrum przesiadkowe przy ul. Sądowej i centrum przesiadkowe na Zawodziu, a druga krótsza łączyć będzie duży parking przy Katowickim Cmentarzu Komunalnym przy ul. Murckowskiej z przystankiem na Jarmarku. Bezpłatne parkinigi znajdują się w okolicy Porcelany Śląskiej, przy Cmentarzu Komunalnym przy ul. Murckowskiej, na terenie Galerii Szyb Wilson oraz przy Szpitalu Mavit przy ul. Szopienickiej. Parkingi najbliżej – w tym „Parking Pułaski” oraz „Parking Poniatowski” – będą płatne. Podczas imprezy cały Nikiszowiec, w tym ul. Nałkowskiej, objęty będzie zakazem wjazdu – za wyjątkiem mieszkańców.

Jarmark odbędzie się 9-11 grudnia w godz. 14-20 w piątek i 11-20 w sobotę i niedzielę na katowickim Nikiszowcu. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Czas pomyśleć o prezentach z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Z czego ucieszy się maluszek, a z czego nastolatek? Mamy dla Was klika podpowiedzi. Wybór jest naprawdę spory, my polecamy kreatywną zabawę i nietuzinkową modę. Zobaczcie.

Co pod choinkę dla dziecka? Podpowiadamy