Jarmark pełen pyszności, muzyki i zabawy

czwartek 24 listopada 2022
  • fot. archiwum zdjęć FB Miasto Gliwice
    fot. archiwum zdjęć FB Miasto Gliwice
  • fot. archiwum zdjęć FB Miasto Gliwice
    fot. archiwum zdjęć FB Miasto Gliwice
Kiedy: 
  • sobota 3 grudnia 2022 - piątek 23 grudnia 2022
Gdzie: Gliwice
Stoiska wypełnione smakołykami i prezentami, koło młyńskie, karuzela wiedeńska, warsztat Mikołaja, świąteczny konwój Radia Zet – to tylko część atrakcji na gliwickim jarmarku bożonarodzeniowym.

Jarmark rozpocznie się w sobotę 3 grudnia o godz.12. W centrum gliwickiej starówki staną drewniane domki, w których będzie można zakupić ozdoby świąteczne, rękodzieło, wyroby spożywcze od lokalnych producentów. Nie zabraknie smakołyków, jak świąteczne pierniczki, miody, wędliny, sery oraz grzanego wina.

Rozśpiewane mikołajki i warsztaty

Wśród atrakcji, które pojawią się na Rynku są bezpłatne warsztaty (Stacja Artystyczna Rynek), podczas których powstaną kartki, drewniane zabawki, skarpety na prezenty czy też świąteczne krasnale. 3 grudnia będzie można spotkać szczudlarzy, zobaczyć pokaz ognia, a 4 grudnia spotkać się z rozśpiewanym Mikołajem. 9 grudnia miasto odwiedzi świąteczny konwój Radia Zet. Nie zabraknie koncertów, kolędowania i bajkowej gry miejskiej dla całej rodziny. Dziecięcej radości dostarczy przejażdżka na karuzeli wiedeńskiej lub kole młyńskim.

Gliwicki jarmark bożonarodzeniowy odbędzie się w dnia 3-23 grudnia. W tygodniu będzie czynny w godz. 12-18, a w weekendy w godz. 12-19. Informację na temat jarmarku znajdziecie na stronie wydarzenia na FB.

Kategoria: Wydarzenia