Filmowe mikołajki i kreatywna zabawa

środa 30 listopada 2022
  • fot. archiwum zdjęć FB Kino Kosmos dla Dzieci
    fot. archiwum zdjęć FB Kino Kosmos dla Dzieci
Kiedy: 
  • wtorek 6 grudnia 2022
Gdzie: Katowice
Gra terenowa, bajki dla dzieci, Mikołaj i drobne upominki dla młodych kinomanów – tak zapowiada się 6 grudnia w katowickich kinach studyjnych. Nie zabraknie dodatkowych atrakcji.

Instytucja Filmowa Silesia Film, Kino Kosmos i Kino Światowid w Katowicach 6 grudnia przygotowały dla dzieci mikołajkowe atrakcje. Aktywnie będzie można spędzić czas biorąc udział w terenowej grze miejskiej, na dużym ekranie zobaczyć ciekawe filmy oraz spotkać się z Mikołajem.

Mali poszukiwacze miodu

Zabawa w towarzystwie bajkowych bohaterów rozpocznie się pod Kinoteatrem Rialto (ul. Świętego Jana 24, w godz. 15.30 – 16.30). Każdy z uczestników otrzyma mapkę z trasą spaceru i pierwsze zadanie do wykonania. Mikołajkowy spacer filmowy będzie prowadził śladem katowickich kin studyjnych i innych ciekawych miejsc w mieście. Zadania będą inspirowane animacją „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu”. Do pokonania będzie dystans około 2,3 km. Na mecie w Kinie Kosmos na dzieciaki będą czekały dodatkowe atrakcje i drobne upominki od Kino Dzieci. Zwieńczeniem mikołajkowego popołudnia będzie pokaz filmu „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu” (godz. 17.30)– przepięknej animacji o wspólnej, pełnej przygód podróży Małego Misia i jego Taty do tajemniczej Złotej Krainy. Na grę obowiązują zapisy do 5 grudnia do godz. 21 pod adresem: kasa@kosmos.katowice.pl (w treści maila należy podać imiona i nazwiska opiekuna i dziecka oraz nazwę i termin wydarzenia). Bilety w cenie 16 zł (gra miejska + seans filmowy lub sam seans) można zakupić online lub w kasie Kina Kosmos. Na starcie gry nie będzie możliwości zakupu biletów.

Mikołaj w Kinie Światowid

Katowicki Światowid przygotował dla najmłodszych dwa mikołajkowe pokazy filmowe. We wtorek 6 grudnia o godz.16 dzieci zobaczą „Świąteczną niespodziankę” - norweski film familijny o przyjaźni Marianny i małego pluszowego misia, który potrafi mówić ludzkim głosem, nie tylko w Wigilię. O godz.18 natomiast – „Świąteczny cud”. Ta szwedzka filmowa propozycja dla nieco starszych dzieciaków (od 9. roku życia) opowiada o nastoletnim Karlu, który postanawia zostać Świętym Mikołajem. Światowid w tym wyjątkowym dniu odwiedzi również szczególny gość, który dla młodych widzów będzie miał słodkie upominki. Bilety w cenie: 19 zł – normalny, 16 zł – ulgowy można zakupić online.

Filmowe mikołajki w Kinie Kosmos (ul. Sokolska 66) i Kinie Światowid (ul. 3 Maja) odbędą się 6 grudnia. Więcej informacji znajdziecie na stronach kin oraz na Filmowa.net.

Wydarzenie w Kinie Kosmos realizowane jest ze środków uzyskanych z dofinansowania udzielonego w ramach Programu Sieci Kin Studyjnych uzyskanych na ten cel z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Kategoria: Wydarzenia