Odwiedź Zimową Osadę Mikołaja

piątek 2 grudnia 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 3 grudnia 2022 - niedziela 11 grudnia 2022
  • piątek 16 grudnia 2022 - niedziela 18 grudnia 2022
Gdzie: Chorzów
Park Śląski zamienił się w magiczne miejsce – Zimową Osadę Mikołaja. Co w niej znajdziecie? Domek, w którym zamieszkał Mikołaj i elfy, jarmark świąteczny, Pocztę Świętego Mikołaja oraz liczne atrakcje.

Zima w Parku Śląskim zapowiada się ciekawie. Już 3 grudnia zostanie otwarta Zimowa Osada Mikołaja. W jej centralnej części znajdzie się Domek Mikołaja, w którym będzie można spotkać świętego i elfy oraz wykonać pamiątkowe zdjęcie w świątecznej scenerii. Organizatorzy przewidują również możliwość wręczenia prezentów przez Mikołaja (po wcześniejszych ustaleniach z opiekunem). Całość urozmaici jarmark świąteczny. Na stoiskach znajdą się dekoracje, smakołyki, rękodzieło. Zmarzluchów rozgrzeje m.in. gorąca czekolada.

Wyślij list do Mikołaja

Dzięki współpracy Parku Śląskiego z Pocztą Polską i Fundacją „Pocztowy Dar” uruchomiona została Poczta Świętego Mikołaja. Dzięki niej, dzieci (w wieku od 3 do 14 lat) z całej Polski mogą wysłać list do Mikołaja. Święty i jego pomocnicy elfy, mieszkające w Zimowej Osadzie będą w pocie czoła pracować, aby odpowiedzieć na każdy nadesłany list. 3 najciekawsze z nich zostaną nagrodzone. Przygotowaną w dowolnej technice pracę wystarczy wrzucić do skrzynki znajdującej się w dowolnej placówce Poczty Polskiej z umieszczonym na kopercie adresem: „Poczta Świętego Mikołaja” Park Śląski, Aleja Różana 2, 41-501 Chorzów. Wybór zwycięzców nastąpi w terminie do 28 grudnia. Szczegóły oraz regulamin konkursu dostępne są tutaj.

Rozświetlona choinka, koncerty i Marsz Małych Mikołajów

Jak co roku w okolicy alei Żyrafy odwiedzający Park Śląski znajdą piękną choinkę, wysoką na 15 metrów. Jej uroczyste rozświetlenie odbędzie się 3 grudnia o godz. 16.30. Wydarzeniu towarzyszyć będą występy dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury Katowice Tysiąclecie oraz koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Frydkowianie” z gminy Miedźna. Piękne ozdoby świąteczne znajdą się również na alejkach w Ogrodzie Mozaikowym, gdzie mieści się Zimowa Osada Mikołaja. 5 grudnia (w godz. 10-11) w Parku zaroi się od małych Mikołajów. Około 500 dzieciaków w mikołajkowych nakryciach głowy przemaszeruje alejkami, kierując się na spotkanie z Mikołajem. Ale to nie koniec parkowych atrakcji. Przedłużono kursowanie Kolei Linowej „Elka”. Z przejażdżki będzie można korzystać 3-4 grudnia, 6 grudnia oraz 10-11 grudnia w godz. 10-17.

Zimowa Osada Mikołaja zagości w Parku Śląskim (Ogród Mozaikowy) w dniach 3-11, 16-18 grudnia w godz. 12-19. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie Parku Śląskiego.

Kategoria: Wydarzenia