Świąteczne zwiedzanie „Przyrody Górnego Śląska”

czwartek 15 grudnia 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • poniedziałek 26 grudnia 2022
Gdzie: Bytom
Mróz, śnieg, krótkie dni, brak pożywienia, a przy ekstremalnie niskich temperaturach nawet wody. Jak przetrwać ten okres? Jak to robią zwierzęta? Tego dowiecie się w świąteczny poniedziałek.

Podczas świętowania możecie zrobić sobie krótką przerwę i wybrać się do Muzeum w Bytomiu, a dokładnie zwiedzić wystawę „Przyroda Górnego Śląska”. Dzięki niej dowiecie się, jak świat przyrody radzi sobie z zimą. Gdzie ukrywają się owady, dżdżownice, ślimaki, żaby? Która strategia przetrwania okazuje się najlepsza oraz czy metody stosowane przez zwierzęta mogą być przydatne ludziom?

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie 26 grudnia o godz. 14 w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu ( pl. Jana III Sobieskiego 2). Ceny biletów: 6 zł – normalny, 3 zł – ulgowy. Informację znajdziecie na stronie Muzeum.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Ferie w woj. śląskim rozpoczynają się 16 stycznia. Jeżeli nie macie pomysłów jak je spędzić - skorzystajcie z naszych podpowiedzi. Wśród nich m.in. nauka jazdy na łyżwach, pobyt w Beskidach, półkolonie na trampolinach, brazylijskie, kulinarne, a także ferie z Mikołajem Kopernikiem czy Kapitanem Nemo.

Ferie 2023. Jak je spędzić? Mamy kilka świetnych propozycji