Pomaluj bombkę na choinkę

czwartek 15 grudnia 2022
Kiedy: 
  • sobota 17 grudnia 2022
Gdzie: Gliwice
To już ostatnie świąteczne warsztaty w Muzeum w Gliwicach. Na najbliższych zajęciach uczestnicy stworzą piękne, ręcznie malowane bombki, które zabiorą ze sobą do domu. Koszt udziału to tylko 1 zł.

Malowanie na szkle samo w sobie nie jest trudne, wymaga jednak pewnego przygotowania i koniecznie projektu. Krucha materia bombki nie pozwala na przecieranie czy zeskrobywanie farby. Ręka prowadząca pędzel musi być jednocześnie pewna i delikatna. Dlatego warsztaty rozpoczną się od pracy „na brudno”, a następnie uczestnicy stworzą swoje małe dzieła. Będzie można również spróbować klejenia brokatu na farbę. Ozdobione własnoręcznie bombki mogą stać się piękna ozdobą świątecznego drzewka lub oryginalnym prezentem. Zajęcia poprowadzi twórczyni Magdalena Schuster.

Warsztaty malowania bombek odbędą się 17 grudnia o godz. 11 i godz. 13 w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a) w Gliwicach. Zajęcia skierowane są do rodzin z dziećmi od 6. roku życia, młodzieży i dorosłych. Koszt udziału to 1 zł – od osoby. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy pod numerem tel. 783560006. Informację znajdziecie na stronie Muzeum.

Kategoria: Wydarzenia